Ivo Valenta: Nejvyšší správní soud - Diskriminace neočkovaných byla nezákonná

22.4.2022 1:29 odp. | Komentář

Nejvyšší správní soud potvrdil: Diskriminace neočkovaných v restauracích i hotelích byla nezákonná. Již v loňském roce jsem v zastoupení advokátem Zdeňkem Koudelkou podal podněty k Nejvyššímu správnímu soudu, týkající se zjevné diskriminace neočkovaných, ale prokazatelně zdravých osob. Tito lidé si nemohli ani přes negativní výsledek PCR testu zajít do restaurace na oběd ani využít služeb ubytovacích zařízení. Šlo tak ze strany ministerstva zdravotnictví pouze o tlak na realizaci tzv. „dobrovolného“ očkování. Nic víc. V případě obou stížností dal nyní NSS zapravdu v tom, že tato opatření nebyla v souladu se zákonem.

Ivo Valenta: Nejvyšší správní soud - Diskriminace neočkovaných byla nezákonná
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Možná si řeknete, že je to s křížkem po funuse, když soud verdikt vynesl až v tomto týdnu. Není to ale úplně pravdou. Jde o jasný signál toho, že si vláda nemůže ani v budoucnu svévolně dělat to, co si zamane a omezovat svobody veřejnosti i podnikatelů. Navíc je rozsudek klíčovým sdělením pro všechny, kteří byli ve výše uvedené souvislosti pokutováni a sankce prozatím neuhradili. Hradit je totiž nemusí.

Jsem upřímně rád, že soud rozhodl ve prospěch zdravého rozumu. Jak jsem uvedl již dříve, opatření z dílny ministerstva zdravotnictví z hlediska epidemiologického nemělo žádnou logiku a pouze vedlo k ještě většímu rozdělení společnosti a další likvidaci živnostníků, kterým už tak vláda nesmyslnými nařízeními výrazně zkomplikovala existenci.

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vznešeně ke svému konci (2)

21:37 Jan Campbell: Vznešeně ke svému konci (2)

V podstatě summit plně potvrdil obsah první části příspěvku. Jednota, harmonie, solidarita G7 vidit…