Jan Bednář: Miloš Zeman v Evropském parlamentu

27.02.2014 15:45 | Zprávy
autor: rozhlas.cz

Asi čtvrthodinový dnešní projev českého prezidenta Miloše Zemana v budově Evropského parlamentu ve Štrasburku si europoslanci vyslechli s poměrně velkým zájmem, jak jsme mohli pozorovat i v přímém televizním přenosu na stanici ČT 24.

Jan Bednář: Miloš Zeman v Evropském parlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Sál sice nebyl úplně plný a část auditoria po přerušení předchozí parlamentní rozpravy odešla, ale zbytek europoslanců, který v sále na Zemanův projev zůstal, naslouchal českému prezidentovi dosti pozorně a několikrát na jeho slova reagoval potleskem a někdy i smíchem, jak už to u jeho projevů bývá.

Miloš Zeman si vysloužil asi největší potlesk, když zcela jednoznačnými slovy podpořil projekt společné evropské měny, která – jak víme – prožívá v posledních letech neobyčejně hlubokou a vážnou krizi a ještě před nedávnem dokonce panovaly v celé EU široce rozšířené obavy, že „euro“ možná brzy zanikne.

„Jsem velkým stoupencem přijetí eura v horizontu, co nejdříve to bude možné,“ prohlásil doslova Miloš Zeman v souvislosti s Českou republikou a dodal, že podle jeho mínění lidé, kteří kritizují euro, mají jen jakýsi „strach z neznámého“. „Já si myslím, že euro je stabilizační faktor ekonomického rozvoje,“ uvedl navíc český prezident.

„Jaký rozdíl oproti jeho předchůdci!“ museli si v té chvíli zřejmě pomyslet přítomní europoslanci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

12:26 Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

Čtrnáctého prosince jsem se ve zprávách dozvěděl, že nedávno jmenovaný předseda vlády Babiš nebude z…