Jan Campbell: Komu slouží migrační chaos?

06.09.2015 21:40

Sobotní komentář? profesora Kellera a analytika Balabána v deníku Právo z 5. září mi dovolují upozornit na jeden z několika aspektů, o kterých masová média z důvodu politické korektnosti nediskutují.

Jan Campbell: Komu slouží migrační chaos?
Foto: Archiv
Popisek: Jan Campbell

Za předpokladu, že EU v představitelné budoucnosti již nebude tou samou EU, jak ji známe a vnímáme, „To, co předvádí Angela Merkelová a někteří její kolegové, je naprosto odpudivé,“ jak píše pan profesor Keller, stojí za to obohatit o otázku, Komu to slouží?

Odpověď je jednoduchá za předpokladu, že USA chtějí udržet existenci, především oslabené EU pro zabezpečení svých národních zájmů, a SRN, jako nejsilnější členský stát EU, vezme vedení EU konečně do svých rukou. Instituce SRN jsou quasi demokratické, což nelze tvrdit o institucích EU. Protože instituce jsou ve své podstatě pravidla hry, je potřeba, aby tato pravidla v Evropě prosazoval ten, kdo má respekt s prosazováním pravidel hry. Tím je v současnosti nejsilnější člen EU, SRN. I když každé pravidlo znamená omezení, platí, že omezení v našem světě iluzí jsou nesmrtelná, a slabými protivníky - členy EU, nezměnitelná.

Ať se nám to líbí nebo ne, migrační vlna spojená s ochotou SRN přijmout a poté rozdělit statisíce migrantů do členských zemí se tak stává dalším argumentem těch, kdo chtějí  změnit fungování EU a neřekne ale, jakým způsobem a s jakým očekáváným výsledkem. Změnu fungování EU chtějí s největší možnou pravděpodobností i USA, z mnoha důvodů. S USA může relativně vážně hovořit za EU pouze SRN, jako quasi suverénní a USA okupovaný stát. Ostatní členské státy jsou v případném, a analytikem Balabánem zmíněném dialogu s USA, pouze do počtu.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

15:52 Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

Končící Evropská komise zkouší ještě udat strategii pro příští volební období, s nejasnými návrhy, n…