Jan Macháček: Klausův návrat do politiky

20.08.2013 22:59 | Zprávy

Deník Právo a server novinky.cz dva dny po sobě inzerovaly návrat Václava Klause do politiky. Způsob měl být ten, že bývalá hlava státu vstoupí do strany Suverenita a to se celé přejmenuje na Suverenita Václava Klause nebo Suverenita Klausovci po vzoru SPOZ Zemanovci. Klaus prý jenom čeká, zda se opravdu rozpustí poslanecká sněmovna.

Jan Macháček: Klausův návrat do politiky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Exprezident Václav Klaus dorazil na vrchol Sněžky

V pondělí to dementoval Kluasův kolega Ladislav Jakl dnes sama Jana Bobošíková. Bylo to tedy celé kachna? To nevíme: řekne-li totiž v Česku někdo, že něco nějak není či nebylo, je to asi potřeba brát v potaz kredibilitu dotyčné osoby. Ani Bobošková ani Klaus nejsou zrovna lidé na jejichž integritu a důveryhodnost bych si sázel.

Spíše se na možnost Klausova politického comebacku podívejme analyticky. Je jisté, že bývalý i současný prezident - tedy Klaus se Zemanem – se spolu na něčem domluvili, leda nevíme přesně na čem a něco si slíbilía my jen nevíme přesně co, ale určitě něco ve smyslu „budeme si pomáhat“. A určitě to je něco víc a něco důležitějšího než uklizení Klausovy manželky do Bratislavy, tak aby byl bývalý prezident v Praze v klidu a bez dozoru.

Naposledy se oba spolu setkali na vrcholu Sněžky, kde Klaus horlivě napomínal občany pískající na Zemana: „že se nestydíte“, volal na ně. Taktéž víme, že oba prezidenti jsou příznivci omezené politické soutěže, která má probíhat v mantinelech které si oni sami určí. Rozdělí si moc a pašalíky a pak budou předstírat, že spolu vedou ideový či ideologický spor, jeden bude dělat, že je pravičák a druhý že je socialista, jeden že je eurohujer a druhý že je euronenávistník, jeden že je sportovec a druhý alkoholik se zálibou v nezdravé stravě apod. A budou čekat, kdo jim to spolkne i s navijákem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rozhlas.cz

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Příčovy a příč(ov)inné souvislosti?

22:30 Pavel Foltán: Příčovy a příč(ov)inné souvislosti?

Několik let jsem jezdil hrát na zámek Příčovy tradičně v rámci letní akce demokratů a vlastenců. Vžd…