Jan Urbach: Londýn - Tvrdě proti ilegálním migrantům a pašerákům lidí

09.07.2021 19:33 | Komentář

Britská vláda v úterý představila návrh zákona o občanství a hranicích. Stanoví zvýšené pokuty za nelegální vstup do této země. Systém má Británii umožnit „převzít plnou kontrolu nad jejími hranicemi“, zdůraznila ministryně vnitra Priti Patelová. Informuje o tom foxnews.com.

Jan Urbach: Londýn - Tvrdě proti ilegálním migrantům a pašerákům lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Britská vlajka

Návrh, který byl představen v úterý, předpokládá, že vědomý vstup do Spojeného království bez povolení se stane trestným činem, za který hrozí trest odnětí svobody šest měsíců až čtyři roky. Doživotní vězení bude zase hrozit pašerákům lidi. To, jak osoba přijde do Velké Británie - legálně nebo nelegálně - bude mít dopad na to, zda bude  její žádost o azyl přijata. Úřady země chtějí zastavit praxi lidí z bezpečných zemí, kteří se dostanou do Velké Británie. Pohraniční stráž obdrží další pravomoci. Bude moci přinutit lodě s nelegálními přistěhovalci na palubě, které se pokoušejí překročit La Manche, aby se vrátily do Francie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Bude mít vznikající vláda odvahu zlepšit české školství?

15:49 Ivo Strejček: Bude mít vznikající vláda odvahu zlepšit české školství?

Denní glosa Ivo Strejčka