Jan Urbach: Turecký diplomat pařížské oběti neoplakával

24.11.2015 15:15 | Zprávy

Po teroristickém útoku v Paříži zazněly z celého světa projevy solidarity. Našly se ovšem výjimky. Turečtí fotbaloví fanoušci nedodrželi minutu ticha za oběti teroru v Paříži před přátelským zápasem v kopané Turecko versus Řecko. V jejím průběhu pískali a řvali „Alláhu Akbar“ - „Alláh je všemocný“. Turecký portál "Today's Zaman" potom zaznamenal slova velvyslance své země ve Varšavě Yusufa Ziya Özcana, která se také vymykají všeobecným pocitům.

Jan Urbach: Turecký diplomat pařížské oběti neoplakával
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Velvyslanec na svém účtu na Twitteru den po pařížských událostech sdílel tento názor: „Řekl někdo, že ve Francii došlo k masakru? Vy, kteří oplakáváte oběti z Paříže, jste nikdy nezvedli hlas, když Francouzi zmasakrovali 1,5 milionu Alžířanů.“ O dva dny později velvyslanec sám napsal: „Francouzský masakr ve Rwandě se zrodil u těch, kteří nyní oplakávají Francouze.“ Text byl doplněn fotografií z Rwandy a údajných obětí Francouzů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Vláda zkomplikovala život nejen školám

13:57 Jiří Paroubek: Vláda zkomplikovala život nejen školám

Novela školského zákona obsahuje řadu pozitivních i kontroverzních změn a vytváří obcím jeden velký …