Jan Vysočina: Sliby se slibují, blázni se radují

02.06.2017 9:04

Jak říkávala babička malého vlkouše: Kdo lže, ten krade a může i zabít! Babiš již sice není ministrem financí, ale činí se tak rozhodně ve své předvolební kampani, že dle čerstvých volebních průzkumů zadaných jemu spřízněnými osobami se naznačuje jeho drtivé vítězství v parlamentních volbách letos na podzim.

Jan Vysočina: Sliby se slibují, blázni se radují
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve Vlčnově se konala tradiční jízda králů a byli tam i někteří politici

Včera Chovanec obvinil Babišovu politickou divizi z dvojího přístupu k migrantům. Její ministři ve vládě na rozdíl od prohlášení pro sdělovací prostředky začínají kalkulovat s přijímáním ekonomických migrantů, aby se prý vyšlo Evropské unii vstříc.

Chovanec v této souvislosti prohlásil, že ČR po bezpečnostních prověrkách dosud přijala z EU dvanáct migrantů. Informoval o tom, že na minulém jednání vlády ČR někteří kolegové především z hnutí ANO obhajovali potřebu vyhovět EU v umisťování migrantů na našem území.

Okamžitě na Chovance zaútočil ministr spravedlnosti Pelikán na svém twitteru. Zpochybnil informace od Chovance, že se jedná  údajně o lži. Ozval se i Babiš, který vzkázal, že hnutí ANO je od počátku migrační krize lídrem protimigrační agendy.

Vlk nelenil a našel na Internetu sdělení od Babiše,z kterého plyne, že on osobně podporuje přijímání tisíců ekonomických migrantů, kteří by údajně mohli zastávat podřadná pracovní místa, jež Češi nechávají bez povšimnutí. Asi by chtěl, abychom získali podobné zkušenosti jako Němci s tureckou menšinou a NO GO zónami.

Za této situace mají prohlášení Babiše velmi nízkou váhu. Jsou pravděpodobně pronášena s cílem nalákat české prosťáčky pro jeho hnutí ANO , kteří o skutečné demokracii pouze slyšeli. Asi nevědí, jak se v praxi uplatňuje.

Prosťáčků je údajně značný počet. Podle rozhovoru Parlamentních listů s dlouholetým šéfem agentury na průzkum veřejného mínění Stem Janem Hartlem hnutí ANO prý podporují hlavně lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

K tomu lze pouze konstatovat: Bůh ochraňuj Českou republiku před populisty a jejich předvolebními sliby, které usvědčení politici nehodlají plnit v případě svého vítězství ve volbách! Také lze do této skupiny zařadit i voliče, kteří si pletou volby s hazardními hrami. Zde neplatí přímá úměra mezi stupněm formálního vzdělání a schopností orientovat se v politice.

Vyšlo na VaseVec.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jarmila Vlasáková: Co je pravda a co manipulace s veřejným míněním?

19:43 Jarmila Vlasáková: Co je pravda a co manipulace s veřejným míněním?

Volání po radikálních opatřeních, aby české zemědělství znovu sloužilo občanům a krajině je jistě ch…