Jan Ziegler: EU by neměla ponižovat Velkou Británii

19.02.2019 20:34

Lidé v ostrovním království odhlasovali v referendu tzv. Brexit, tedy odchod země z Evropské unie. To jako demokraté musíme respektovat. Obě strany by se měly dohodnout na co nejvýhodnějších podmínkách rozchodu.

Jan Ziegler: EU by neměla ponižovat Velkou Británii
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Britská premiérka Theresa Mayová odmítá myšlenku na opakování referenda o vystoupení Albionu z Evropské unie a já se ji nevidím. Demokracie opravdu není o tom, že se bude hlasovat do doby, než mně výsledek plebiscitu bude vyhovovat. Já jinak jsem příznivec evropské spolupráce a odpůrce Czexitu, který by nás mohl na rozdíl od Velké Británie ekonomicky silně poškodit. Ono 84% našeho exportu míří do zemí EU a tyto trhy nemůžeme ztratit, jsou pro nás životně důležité.

Rozcházejí se lidé, rozcházejí se státy. To je život. Rozumní lidé se však spolu dokáží i po rozchodu normálně bavit. Jenom zakomplexovaní trpaslíci se mstí těm druhým, že si dovolili od nich odejít. Například já se svými bývalými partnerkami bez problémů komunikuji.

A tak nějak by se měly chovat i státy a společenstva států. Velká Británie je náš důležitý obchodní partner a udržet si s ní celní unii je v našem zájmu.

Jenomže mám dojem, že Brusel se v tomto případě chová jako zhrzená milenka. Vedení Unie nejde o nalezení nějakého rozumného konsensu se Spojeným království po jejím odchodu z Unie, ale co nejvíc jej ponížit. Dovolili jste si odejít, tak teď něco uvidíte. Politici EU sice tvrdí, že hájí zájmy svých členů, ale myslím si, že větší vstřícnost z obou stran by neškodila.

Současné unijní vedení je pro mě vážným problémem. Zmizet z politické scény by měl předseda Evropské komise a těžký levičák Jean-Claude Junker, který před časem odhaloval v německém Trevíru sochu zakladateli zločinné komunistické ideologie jinak též vyhlášenému flákači a opilci Karlu Marxovi. Dále by neměla pokračovat ani ministryně zahraničí EU a italská komunistka Federica Mogherini, známá to stoupenkyně palestinských teroristů, kteří v Izraeli podnikají zákeřné útoky proti bezbranným civilistům, při nichž vraždí ženy a děti.

Do vedení Unie se proto musí dostat lidé demokraticky smýšlející a velkorysí, kteří se budou chovat jako skutečné osobnosti a ne jako uražené, ješitné a zakomplexované figurky. Příležitost k zásadní změně bude v letošních volbách do Evropského parlamentu.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…