Jan Ziegler: Izrael je svobodný, Palestina nikoliv

13.11.2018 18:57

Když jsem v Židovském státu trávil volné chvíle na břehu Mrtvého moře, všiml jsem si muslimek, které se koupaly oblečené. I palestinské školačky chodí ve velkých vedrech zahalené.

Jan Ziegler: Izrael je svobodný, Palestina nikoliv
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

To je velký rozdíl proti Izraelkám. Ty se oblékají jako jiné ženy v západní kultuře. Na autobusové zastávce nedaleko pevnosti Masadda čekala na svůj spoj mladá židovská dívka v šortkách a tričku bez rukávů. Stejně tak žákyně izraelských škol chodí v teplých dnech oblečení jako kluci, tedy v tričkách a kraťasech. Ovšem u palestinských Arabů a tedy muslimů je tomu jinak. Zatímco mužská část populace nosí na veřejnosti ve vedrech stejné oblečení jako na Západě, ženy musí být zahalené, neexistují pro ně krátké rukávy, natož krátké sukně nebo kalhoty.

Ty koupající Arabky s jejich partnery, kteří jsou na fotografii před nimi, na mě zapůsobily dost ponurým dojmem. To ve mně evokovalo, že ženy jsou u muslimů něco méněcennějšího než mužové. Koneckonců k podobnému závěru jsem došel už před lety, když jsem se bavil s jedním českým muslimem, a ten mně řekl, že je přece dobře, jestliže jejich ženy chodí zahalené, alespoň je neočumují cizí chlapi. Ale to je přece degradace ženy a jejich ponížení na úroveň mužova majetku či věci.

Myslím si, že ženská práva jsou z hlediska posouzení míry svobody společnosti velmi důležité. A proto z těchto důvodů považuji Izrael, který židovským ženám zaručuje rovná práva jako mužům, za svobodnou zemi. Bohužel o Palestině, kde ženy chodí zahalené a v opačném případě jim hrozí napadení, to říci nemohu. Palestina utiskuje své něžné pohlaví a není svobodná!

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Horký: Matička Evropa doufá v zázrak

22:02 Miloš Horký: Matička Evropa doufá v zázrak

Členské státy by měly nemilosrdně „přitlačit“ Evropskou komisi „ke zdi“, aby vyjednala zcela mimořád…