Jan Ziegler: Kauza Rittig, rozklad morálky a masové krádeže zavinili komunisté

18.09.2013 18:56 | Zprávy

Známý z kauzy Nagyová Ivo Rittig dělal za komunistů vedoucího pražské samoobsluhy v centru a dokázal vytvořit manko za více než tři čtvrtě milionů korun.

Jan Ziegler: Kauza Rittig, rozklad morálky a masové krádeže zavinili komunisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah - ilustrační foto

To potvrzuje moji teorii, že za komunistů se kořistilo víc než teď a oni krádeže také podporovali. To byla jedna z příčin prázdných obchodů a mnoha druhů tzv. nedostatkového zboží, které bylo jenom za úplatek anebo pro známé.

Jestliže na jedné spíše menší samoobsluze dokázal vedoucí rozkrást zboží za 766 tisíc korun, tak si umím představit, jak to vypadalo v celé republice.

Takových prodejen byly totiž tisíce. Kradlo se všude, v obchodech ovoce-zelenina, masnách, potravinách, hospodách, stavebninách atd. Takže celkové škody šly do mnoha miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

2% na obranu

A je nebo není pravda, že na ty 2% jste nedosáhly ani za vaší vlády? Protože podle všeho kritizujete za výdaje na obranu tuto vládu, ale sami máte máslo na hlavě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Čí zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

12:16 Jiří Paroubek: Čí zájmy vlastně hájí prezident Pavel?

Už dlouhou dobu si myslím, že prezident Pavel je zcela pod vlivem lidí ze svého bezprostředního okol…