Jan Ziegler: Příznivci Putina jako antisemitský neonacistický odpad

21.12.2014 8:50

Židovská náboženská obec v Česku odmítla lednovou návštěvu ruského prezidenta Putina kvůli ruské agresi na Ukrajině. To ovšem neunesl jeho a Zemanův fanklub ve facebookové skupině Souhlasíme s výroky pana prezidenta Miloše Zemana. Předvedl smršť nenávistných antisemitských výkřiků, které si nezadají s Reinhardem Heydrichem a dalšími nácky.

Jan Ziegler: Příznivci Putina jako antisemitský neonacistický odpad
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Tak jistý Marcel Pokorný napsal, „Na Židy platí jen Němci a IG Farben,“ Jakýsi zřejmě vymaštěný primitiv Karel Vomáčka připsal „juden raus“ a zřejmě nácek Jaroslav Videcký dodal, že to s nimi (Židy) měl Hitler dotáhnout do konce.

Bohužel do této hrozné diskuse přispěl i bývalý ministr vnitra Martin Pecina, který ovšem nenávistné neonacistické antisemitské výkřiky nijak neodsoudil a naopak rovněž napadl Židovskou náboženskou obec. Nebo je možné, že by pan exministr byl antisemita?

K těmto hrůzám není co dodat, tato svinstva evokuji protektorátní časopisy typu Árijský boj. Antisemitská nenávist po zkušenostech s holocaustem nepatří do současné společnosti a autoři těchto nechutných výjevů by si také měli uvědomit jednu věc, z hlediska platných českých zákonů se dopustili minimálně dvou trestných činů, hanobení národa, přesvědčení a rasy a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod jiných.

Při antisemitských štvanicích si vzpomenu na tzv. hilsneriádu, kdy byl židovský mladík Leopold Hilsner v roce 1899 nevinně odsouzen za vraždu Anežky Hrůzové, kterou někdo podřezal. Lidová pověra z toho stvořila tzv. rituální vraždu, protože Židé prý potřebují ke svým obřadům krev křesťanské panny. 

Tehdy Čechy zachvátila šílená protižidovská nenávist a jeden z mála slušných lidí, kteří se Židů tehdy zastali, byl profesor Karlo-Ferdinandovy univerzity a budoucí prezident T. G. Masaryk. Také jemu tehdejší spodina posílala nenávistné anonymy, například s obrázky šibenice apod. A stejná svoloč provozuje i současný antisemitismus. Ten je však v každém případě mravně nepřijatelný, už vzhledem k brutálnímu vyhlazování Židů nacisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys

14:37 Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys

ČR předobjednala vakcíny proti covid-19 pro celkem 700 tisíc dětí, a to ve věku již od pěti let. To …