Jan Ziegler: Syrští křesťané jsou slušní, dejme jim azyl

18.01.2015 8:57 | Zprávy

Nedávno jsem si na iDNESu nebo v MF DNES, to už přesně nevím, přečetl článek o jedné syrské rodině, která patřila k tamní křesťanské komunitě a nyní žije v Hradci Králové. Loni oslavila Vánoce v duchu českých tradic. Hodně jí podporují křesťané a europoslanec Tomáš Zdechovský. A to je dobře.

Jan Ziegler: Syrští křesťané jsou slušní, dejme jim azyl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády se setkali příznivci i odpůrci přijmutí syrských uprchlíků do ČR. Demonstrace se obešla bez vážnějších incidentů

Syrští křesťané jsou častým terčem útoků islámských radikálů v Sýrii a tak se nelze divit, že mnozí z nich utekli ze své rodné země a nyní přežívají v uprchlických táborech v okolních státech. Jedné takové křesťanské rodině se podařilo dostat až do České republiky a nyní žije v Hradci Králové, kde jí vydatně pomáhá tamní křesťanská komunita.

Mluvil jsem o ní se svoji spolužačkou Jarkou z brněnské filozofické fakulty Masarykovy univerzity, která je hradeckou rodačkou a v tomto městě stále žije. Setkali jsme se minulý týden v Praze a ta mně k tomu řekla. „Jo, ti Syřani jsou v pohodě, jsou to slušní lidé, nejsou s nimi žádné problémy. Vím, že jim pomáhá pan europoslanec Zdechovský, který jim snad sehnal i bydlení, a to je správné. Lidé si mají pomáhat.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…