Jan Ziegler: Více než třetina Rusů žije za 6700 Kč měsíčně a méně

15.04.2019 7:38

Až zase budu obviněn z rusofobie, tak jenom suše konstatuji, že pouze prezentuji závěry ruského státního statistického úřadu, který potvrzuje mizernou životní úroveň velké části Rusů.

Jan Ziegler: Více než třetina Rusů žije za 6700 Kč měsíčně a méně
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Ta čísla Federální služby statní statistiky Rosstat jsou neúprosná. Více než polovina Rusů (55,2%) má měsíční příjem 27 000 rublů a méně, což v přepočtu na koruny činí kolem 10 000 Kč. Dále pak 37% Rusů má měsíční příjem 19 000 rublů a méně, v přepočtu asi 6700 Kč. Přitom tamní ceny jsou srovnatelné zhruba s našimi. A rovněž další údaje státních statistiků jsou neúprosné. Podle nich mají tři čtvrtiny ruského obyvatelstva problémy s nákupem základních věcí. Třetina rodin nemá peníze ani na druhý pár bot a polovina rodin si nemůže dovolit ani týdenní dovolenou mimo domov. To potvrzuje i fakt, že více než 100 milionů obyvatel Ruské federace ze 140 milionů nikdy nebylo mimo území bývalého Sovětského svazu.

Pravdou rovněž je, že reálné příjmy Rusů v posledních pěti letech klesaly, a teprve v minulém roce měly vzrůst podle prezidenta Vladimíra Putina o závratných půl procenta. To nejsou skvělé výsledky. Ruské vedení se rádo chlubí tím, že jejich země je nejbohatší na světě. Co se týče nerostných surovin, tak je to jistě pravda. Jenomže je zajímavé, že se to jaksi neprojevuje na životě obyčejných Rusů, kteří jsou rádi, že přežívají.

Jaké jsou příčiny tohoto stavu?. Bývá zvykem u rusofilů vymlouvat se na sankce, ale ty nejsou zásadním důvodem tamních potíží. Na druhé straně je úsměvné, když mnozí Putinovi stoupenci naopak tvrdí, že sankce Rusku neubližují. Hlavními příčinami jsou obrovská korupce a mafiánské struktury, jež ovládají stát. To potvrzuje i statistika Transparency International, která Rusko zařadila v oblasti vnímání korupce na 138 příčku ze 180 hodnocených zemí za rok 2018. Blízko k takovým státům jako jsou Somálsko, Jižní Súdán nebo Jemen. Pro srovnání, Česká republika je na 38 místě. A jak potvrzuje ruský historik Alexej Kelin, v jeho vlasti se dá podnikat pouze v symbióze s tamním kriminálním a mafiánským systémem, který tam trvá od devadesátých let minulého století.

Takže obdiv k Rusku, kde životní úroveň obyvatelstva už několik let po sobě klesá, je pro mě nepochopitelný.

https://forum24.cz/tretina-rusu-je-na-mizine-zjistil-statni-statisticky-urad-spatna-metodika-vzkazal-kreml/?fbclid=IwAR0QChBknLrtg7I25wt8moLAYeLrWKLYIuKT0WHFFiVxwFTQzJ4qkeI8lp8

https://www.finanz.ru/novosti/lichnyye-finansy/rosstat-37percent-rossiyan-zhivut-menshe-chem-na-$10-v-den-1027936278?fbclid=IwAR23bGV8KY7hPIzrE3XCXTnRZXFZNPDS4btSNaI0JK0AT7Px0B4qKLBZwiQ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…