Jan Ziegler: Zase státní šikana, co je komu po mé zahradě

11.06.2014 14:59 | Zprávy

Ta zpráva ze včerejších Událostí v České televizi mě pořádně rozčílila. Ministerstvo životního prostředí usiluje o to, aby lidé museli mít zase povolení k tomu, aby si na vlastní zahradě mohli pokácet jiné než ovocné stromy, které mají průměr kmene větší jak 80 centimetrů.

Jan Ziegler: Zase státní šikana, co je komu po mé zahradě
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

To je nehorázný útok na lidskou svobodu! Bývalé vedení resortu v čele s Tomášem Chalupou (ODS) správně toto nařízení zrušilo, protože, co je jiným po mé zahradě.

Ministr Chalupa patřil mezi nejlepší šéfy životního prostředí po roce 1989. Za jeho působení vítězil zdravý rozum a nikoliv zelená demagogie. Včera ve zprávách to dal najevo v tomhle duchu: Je každého věc, co bude mít na své zahradě. S tím nelze než souhlasit. Nikoho jiného nemusí zajímat, jestli já mám na zahradě stromy, nebo na ni pěstuji zeleninu, nechám ji celou zatravnit atd., to je svobodným rozhodnutím každého majitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Kopecký: Zelenského život závisí na válce

9:53 Pavel Kopecký: Zelenského život závisí na válce

Prezident Ukrajinské republiky Volodymyr Zelenskyj právě podepsal zákon o konci ochrany ruštiny. Jis…