Jan Ziegler: Žijeme v nejlepší době v historii českých zemí

19.11.2013 17:05 | Zprávy

Jedni tady nadávají na Zemana, druzí na Schwarzenberga, třetí na Zemana, další pro změnu na Havla, společné však mají jedno. Autor napíše blog a tímto končí.

Jan Ziegler: Žijeme v nejlepší době v historii českých zemí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

Být to za komunistů, tak nejpozději druhý sen si pro Vás přišla státní bezpečnost a šli jste do vězení za urážku prezidenta či představitele socialistické soustavy.

A do hodně tvrdého vězení!

Někteří pražští milovníci country jistě znají Bolestína, býval to dobrý houslista, hrál i v předních country kapelách, ale jeho konec byl smutný. Někdy v sedmdesátých letech si lidově řečeno pustil „hubu na špacír“ a v hospodě vykládal vtip o Brežněvovi, pro ty mladší, byl to ruský bolševický vůdce. Jenomže ho nějaký uvědomělý soudruh práskač slyšel, udal a on šel na půl roku do vězení, žádná podmínka natvrdo. A svých šest měsíců si odseděl mezi vrahy a podobnými nejtěžšími kriminálníky v jednom z nejhorších vězení v Plzni na Borech. Spoluvězni ho brutálně šikanovali a mučili, protože politické neměli rádi, takže se Bolestín po půl roce vrátil jako zlomený člověk, který se z toho už nikdy nevzpamatoval a pořád trpí psychickými problémy. Tohle je naštěstí minulost a rudá sebranka už nemůže takto likvidovat lidi a to je zásluha listopadových změn.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: České veřejné rozpočty lze vyrovnat jedním tahem pera

10:59 Lukáš Kovanda: České veřejné rozpočty lze vyrovnat jedním tahem pera

Komentář k návrhu státního rozpočtu na rok 2026.