Jiří Balvín: Tak je spravne – tak to ma byť

10.02.2017 19:34

Bude tomu pomalu rok, kdy přišly první podněty na úřad městské části Praha 12, aby se konečně začalo něco dělat s budovami, kde se nacházejí prodejny potravin. Jejich neutěšený stav kalí a snižuje kulturu nakupování. Ani jejich okolí nepatří ke kultuře žití v 21.století.

Jiří Balvín: Tak je spravne – tak to ma byť
Foto: praha12.cz
Popisek: Úřad Městské části Praha 12
reklama

Tehdejší starostka, dr. Daniela Rázková, to vzala z gruntu. Ostatně jako všechno. Vyzvala majitele nemovitostí k nápravě stavu. Protože ani majiteli, firmě Fisolta, není lhostejné, v jakém stavu se jejich nemovitosti nacházejí došlo na první setkání. A potom ještě na několik dalších. Fisolta přišla s návrhem, jak tuto lokalitu revitalizovat.

Zároveň proběhlo v lokalitě dotazníkové šetření nákupních podmínek a spotřebního chování občanů v dané lokalitě. Takové malý sociologický průzkum. Paní starostka, protože sama je socioložka, ocenila, že se Fisolta zajímá o přání a tužby lidí, kteří tam přímo bydlí. Co jim chybí, s čím jsou spokojeni.

A výsledky? Architektonická studie počítá s prodejnami, kde by se kultura prodeje s tou současnou nedala srovnat. Studie řeší i parkování a dopravu v klidu obecně. Kromě velkoprodejny potravin zde mohou najít  místo i chybějící služby. A nad tím byty. Původní záměr Fisolty, devět nadzemních podlaží, při jednáních narazil. I když by zachovával výšku okolních staveb. Takže nakonec Fisolta paní starostce a jejímu týmu ustoupila a počítá se pouze se sedmi nadzemními podlažími.

Co je na tomto postupu nejcennější ? Majitel nemovitosti bude realizovat stavbu na svém pozemku v souladu s územním plánem. Bude se budovat na stávajících základech. Tedy valné součinnosti městské části ani nepotřebuje. Přesto se vydal cestou konformity nikoli konfrontace. Soulad s přáním lidí v dané lokalitě, soulad s potřebami MČ Praha 12, ale i způsob řešení financování určitě stojí za pochvalu. Jak majiteli nemovitostí firmě Fisolta, tak úřadu městské části Praha 12. Tak je spravne – tak to ma byť.

Mgr. Jiří Balvin

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Pravda a koronavirus

21:09 Karel Januška: Pravda a koronavirus

Úvaha pro premiéra, zákonodárce, soudce a sdělovací prostředky. Veřejnoprávní televize a rozhlas by …