Jak je všeobecně známo, tato osůbka má syrské kořeny a také proto může o Sýrii více zasvěceně glosovat. A myslí, že stojí za pozornost některé její názory, které se dotýkají jak Sýrie, tak současného téma č. 1 – syrských „sirotků“.
Především stojí za pozornost konstatování M. Issové, že její příbuzní kteří (asi ne zrovna špatně) žijí v Sýrii, si paradoxně dělají z války srandu. „Což je asi takový nejzdravější způsob,“ dodala Issová. Tak teď nevím, zda je válka v Sýrii fakt jenom taková sranda, nebo srandu z války si dělá jen Martha Issová, nebo je tam skutečná, smrtonosná válka (včetně údajného použití chemických zbraní, jak se nám to jisté kruhy snaží narvat do hlavy), která přinesla smrt tisícům lidí, včetně dětí a kde, jak je nám dnes velmi emocionálně vytýkán nelidský přístup, zůstaly tisíce „sirotků“, jež nemají žádné příbuzné! Těch otazníků v narativu paní Issové je víc, tak je probereme jeden po druhém.
Martha Issová, snad aby událostem v Sýrii vdechla příjemnější empatie, se k Sýrii vyjádřila dost svérázně. Protože tam má příbuzné, se kterými je prý často ve styku (nejspíše cestou sociálních sítí), má také větší povědomí o tom, co se v Sýrii děje, jaká je tam situace atd. Pravdou je, že kromě toho, že prý tam válku berou jako srandu, nám toho moc konkrétního nesdělila. Nicméně také řekla, v Sýrii byla naposledy před deseti lety, což je někdy v r. 2008, v době počátku ekonomické krize. Konkrétněji však mluví o svém dětství, kdy navštěvovala Sýrii a kdy jak sama říká, „Sýrie byla barevným světem a my jsme tam odjížděli z poměrně šedé zóny Československa (pro ni jako dítě to musel být opravdu hodně šedý svět) a naopak ta Sýrie byla něčím úplně neuvěřitelným, tam byly prostě, všechny ženský byly krásně oblečený na ulicích, učesaný, v minisukních, byl to opravdu jako barevnej svět, kterej se mi strašně líbil“. Opravdu, Damašku, byl do jisté doby, do vypuknutí Syrské občanské války opravdu krásným, bohatým městem, kulturním centrem, klenotem známým v celém světě, jenže bejvávalo...!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV