Jiří Paroubek: ČSSD v Praze - podle analýzy katastrofa

23.01.2019 7:33 | Zprávy
autor: PV

Parlamentní listy v minulém týdnu zveřejnily fragmenty z interní analýzy, kterou si nechala zpracovat ČSSD k volebním výsledkům této strany v Praze. Analýzu zpracoval externí subjekt, který je na jedné straně objektivní a přitom postupuje ve svých vyjádřeních dosti ohleduplně.

Jiří Paroubek: ČSSD v Praze - podle analýzy katastrofa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

V analýze se, alespoň podle zveřejněných fragmentů, objevují mezi důvody tragického volebního výsledku v komunálních volbách např. oslabující značka ČSSD na celostátní úrovni, rozhádanost strany, převážně propravicový elektorát v Praze, silná konkurence hnutí ANO, Pirátů a posilování nových polických subjektů apod. Předvolební program autor či autoři studie označují jako dokument směřující svými radikálními sliby ke „zlevnění života Pražanů“ (např. MHD zdarma, taxi pro seniory za 20Kč, wi - fi po celém městě zdarma). Jednalo se ale o tak radikální sliby, že s ohledem na představitele, kteří je měli reprezentovat a prosadit, tomu občané prostě neuvěřili a výsledkem je, že ČSSD v Praze nezískala ani celá 3% hlasů.

Já bych k tomu ještě dodal, že k tomu přistupuje ještě naprostá ztráta důvěryhodnosti pražských představitelů ČSSD. Ať už se jednalo o Pocheho, Dolínka anebo Březinu. Europoslanec Poche se nechal prezidentem Zemanem vcelku hloupě vyprovokovat ke sporu, který trval celou řadu týdnů a o ČSSD v Praze se prakticky tři, čtyři měsíce nemluvilo v jiné souvislosti nežli v souvislosti s poslancem Pochem a jeho touhou po funkci ministra. Pokud snad europoslanec Poche měl oproti minulosti za poslední léta díky své dosti seriózní práci v EP poněkud napravenou image, letní negativní publicita mu jí zcela zničila. Podle nedávno zveřejněného průzkumu veřejného mínění patří k nejhůře hodnoceným europoslancům vůbec, když 41% respondentů jej hodnotí negativně a 46% jej nezná. A jen 11% jej hodnotí pozitivně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Chce Zelenskyj vyvolat světovou válku?

15:21 Jiří Paroubek: Chce Zelenskyj vyvolat světovou válku?

Lídři upadajícího spolku zemí G7 si pozvali na svou nedávnou sešlost do Francie také ukrajinského pr…