Za tři a půl roku (2013-2017), kdy tuto nesmyslnou politiku prováděla, se ČNB podařilo nakoupit za dva biliony nově vytištěných českých korun eura. Dnes tedy stále „někde“ dva biliony korun přebývají, a to buď v oběhu anebo ještě spíše na finančních trzích. A jedním z důsledků může být právě zvýšená inflace v letech 2017 – 2019. V roce 2017 se ve zvýšených číslech inflace promítly, alespoň podle mého názoru, předchozí intervenční zásahy ČNB, která v době „mezivládní“ po volbách do sněmovny v listopadu 2013, začala uměle udržovat stabilní kurz české koruny na úrovni 27 Kč za 1 euro. A to za cenu obrovských intervencí proti české koruně. To vše prý na podporu českých exportérů. Je přitom potřeba poznamenat, že se slabší koruna naopak nepříznivě promítla v růstu cen dovážených surovin pro české výrobce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.