Jiří Paroubek: Piráti – experti na sex

21. 2. 2019 7:33

Pirátská strana chce vstoupit do dějin českého zákonodárství významným počinem. Chce předložit návrh zákona regulujícího prostituci.

Jiří Paroubek: Piráti – experti na sex
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

To je jistě čin chvályhodný a je dobře, že tuto skupinu převážně mladých a mladších lidí, kteří jsou v této straně nejvíce vidět, sexualita zajímá. Bylo by špatné, kdyby je zajímalo jen schůzování. Tedy v jejich věku. Konec konců, mají ve svých řadách i expertky, které se touto oblasti i prakticky zabývaly. Jedna fešná pražská zastupitelka Pirátů, partnerka to předsedy poslaneckého klubu Pirátské strany, dokonce prý natočila dvě pornovidea. Neviděl jsem je sice, ale chápu, že tento mladistvý úlet (jak to dnes sama charakterizuje) tuto dámu kdysi dobře pobavil.

Ještě bych měl pro Piráty v této souvislosti jedno marketingové doporučení. Ve včerejším Blesku komentovala někdejší česká miss Helena Houdová velmi poutavě oblast sexuality a svůj přínos k jejímu zkvalitnění. Měla k tomu zajímavý komentář: „Cesta k léčení mojí sexuality začala před šesti lety, chtěla jsem milovat sebe a cítit větší potěšení než jen při občasných povrchních orgasmech“. A na jiném místě dále sdělovala: „V minulosti jsem prošla několika kurzy, kde jsem se učila posvátnou masáž jony a prostaty, tantrické a taoistické náhledy nebo třeba dechová cvičení pro maminky po porodu, které mají problémy s milováním“. Prostě angažovat tak krásnou dámu, která přemýšlí o tak úžasných věcech, by mohlo dále zvednout volební preference Pirátské strany. Až do vítězného konce... Zkrátka, měli by to dát chlapci a děvčata od Pirátů se slečnou Houdovou dohromady. A pak by na světě bylo hned lépe, možná by to vedlo až k likvidaci prostituce (to se nepovedlo ani komunistům a ani nikomu jinému před nimi) a všichni bychom zažívali krásné dny s překrásnými orgasmy. Svět by byl o moc lepší a hlavně veselejší.

A teď vážně. Proč se vlastně návrh na regulaci prostituce dosud nikdy nepropracoval zákonodárným procesem? Pokud si dobře vzpomínám, byla to má vláda, která předložila návrh v tomto směru do poslanecké sněmovny, a ten propadl roštem jejího nezájmu. Proč tomu tak bylo? Mělo to několik jednoduchých důvodů, tedy alespoň podle mého názoru. Většina kolegů zákonodárců tehdy (a dnes to nebude jiné) chápe potřebu regulace prostituce jen jako regionální, převážně pražský, problém. Piráti vycítili, že ve své politicke baště - Praze - musí něco s prostitucí udělat. Jinou politickou baštu mít nebudou a jak se zdá, velké, reálné problémy Prahy nejsou schopni řešit. Nejsou k tomu vybaveni ani erudicí, ani schopnostmi. A tak se zabývají atraktivními marginalitami.

Jistá část zákonodárců ve sněmovně bude maskovat svou neochotu řešit tuto problematiku moralizováním. S tím, že stát by prý neměl být velkým pasákem. Částečně chápu tuto argumentaci u lidovců i u silně věřících zákonodárců z jiných stran. Ale ti ostatní by měli mít zájem celou věc vyřešit. Vždyť prostituce má aspekty sociální, zdravotní, ale také finanční. A nesporně také kriminální. Pokud Piráti hovoří o možném miliardovém přínosu do státního rozpočtu v případě uzákonění státní kontroly nad prostitucí, opravil bych je. Jednalo by se o mnohamiliardový přínos. A tyto špinavé peníze, které zatím kasírují reální majitelé bordelů, mohou být zdrojem financování mnoha dalších kriminálních aktivit. Tedy, je mnoho důvodů proč otázku prostituce řešit a je vlastně překvapivé, že téměř třicet let od sametové revoluce tento problém vyřešen není. Piráti tedy přišli do společenské diskuse s tématy, která nejsou zřejmě schopni finalizovat do nějakého vlastního uceleného návrhu zákona, ale i tak je jejich iniciativa cenná.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…