Jiří Paroubek: Proč se Bakala a spol. bojí Paroubka?

14.10.2021 7:29 | Komentář

Tahle jejich fobie trvá už dlouhou dobu. Článek z pera redaktora Kubity v HN mě utvrdil v tom, že je jsem pro ně stále živé téma.

Jiří Paroubek: Proč se Bakala a spol. bojí Paroubka?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

J. Kubita o mně píše v souvislosti s někým uvažovaným mým návratem do ČSSD, že řešením problémů ČSSD nejsou „oportunisté“, jako jsem já.

No, chci se pana Kubity zeptat, jako nájemného novináře Zdeňka Bakaly, v čem se vlastně projevoval, v letech 2005-2010, kdy jsem byl ve vrcholných politických funkcích, můj oportunismus. A jestli si myslí, že by mě lidé volili, kdyby si mysleli, že jsem oportunista.

Připomínám, že jsem ČSSD v dubnu 2005, když jsem se stal předsedou české vlády, převzal tuto stranu s preferencemi na úrovni 10%. Za třináct měsíců poté ve volbách do sněmovny získala ČSSD téměř třetinu hlasů voličů. To byl její historicky nejlepší volební výsledek za 143 let její existence. O dva roky později, na podzim roku 2008, se republikou přehnala oranžová tsunami. V krajských volbách tehdy ČSSD získala téměř 36% hlasů a do čela všech třinácti krajů se postavili sociálně demokratičtí hejtmani. A z 27 senátních volebních obvodů tehdy strana získala 23 senátorů. Jak by si lidé mohli myslet, že jsem oportunistou a dávali by přitom straně, kterou jsem vedl, takovou mohutnou podporu.

Já jsem se naopak vždy snažil plnit slovo a plnit programové sliby voličům. A to je rozdíl proti oportunistům ať se jmenují Sobotka nebo Petříček, kteří přivedli sociální demokracii do současné tragické situace.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Černý: Co dnes dělá badatelka a publicistka Milena Městecká

21:16 Ivan Černý: Co dnes dělá badatelka a publicistka Milena Městecká

Prestižní profesní organizace literátů - Unie českých spisovatelů - se v tento čas připravuje na sv…