Tento fakt bohužel docela dobře ilustruje všeobecně sdílené přesvědčení českých politiků o nadřazenosti politiky nad právem.
O přijetí eura se totiž v České republice už referendum konalo. Náš závazek přijmout euro byl součástí přístupové smlouvy k EU, kterou v roce 2003 většinou 78 procent hlasů schválili v plebiscitu čeští občané. Jakékoliv referendum o (ne)vstupu do eurozóny by tedy bylo zpochybněním přístupové smlouvy naší země k EU, jakkoliv by představitelé ODS jistě argumentovali, že eurozóna dneška je jiným prostorem, než jakým byla v době, kdy jsme se zavázali do ní vstoupit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , euro , Pehe , referendum
autor: Jiří Pehe
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…