Jiří Rybář: Pár slov k hodnocení Svobodných očima Tomáše Haase

13.11.2013 10:15 | Zprávy

Prý Svobodní nejsou dospělou stranou, píše Tomáš Haas. Nelíbí se mu odpověď Petra Macha, co říká na to, že Jaroslav Kubera Svobodné zmínil jako partnery, které by rád viděl na kongresu ODS.

Jiří Rybář: Pár slov k hodnocení Svobodných očima Tomáše Haase
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Souhlasím s Petrem Machem, že ODS za posledních několik let prohnila, a přestože slušní a autentičtí pravičáci v ní jistě jsou, strana z právě zmíněného důvodu velmi silně ztrácí podporu voličů a míří mimo parlament. Nic víc Petr Mach v rozhovoru neřekl. Co by jim pak asi na kongresu řekl? Pojďme do toho společně, pojďme zradit pravicové ideály a pojďme mimo parlament?

Jaroslav Kubera sice hovoří o programové shodě, ovšem nezmiňuje realitu, kterou ODS předváděla v posledních vládách, kdy snad kromě daňových a pojistných sazeb pro živnostníky couvla, z čeho mohla. Odevzdala nejdůležitější ministerstva, odevzdala vlastní program, vlastní důstojnost. ODS dělá vše proto, aby se dostala z parlamentu ven. Svobodní mají opačný cíl.

Bojovali jsme dlouho za to, abychom nebyli spojování s Václavem Klausem, přestože mnoho jeho názorů sdílíme. Nechceme teď být do stejné míry spojováni s ODS. Aspoň pokud mohu hovořit sám za sebe, mám pocit, že jsme teď silní jako Svobodní. Nepotřebujeme k tomu hledat partnera, se kterým bychom se registrovali. Veškerá podobná partnerství by nám v tuto chvíli uškodila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pravybreh.cz

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: České veřejné rozpočty lze vyrovnat jedním tahem pera

10:59 Lukáš Kovanda: České veřejné rozpočty lze vyrovnat jedním tahem pera

Komentář k návrhu státního rozpočtu na rok 2026.