Jiří Vyvadil: Komunisté a okamurovci jsou jediní, kteří ví, o co fakt jde…

07.08.2018 15:16

Válka v Iráku, humanitární bombardování Jugoslávie a hlavně Srbska, Válka v Libyi, podněcování arabského jara, krvavý euromajdan v Kyjevě, válka proti legitimní vládě režimu Sadama Husajna. To jsou výsledky agresivní a krvavé politiky Západu a jeho vojenského paktu NATO za posledních 30 let. A logicky tam zapadá i válka v Afghánistánu.

Jiří Vyvadil: Komunisté a okamurovci jsou jediní, kteří ví, o co fakt jde…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Plody jsou hrůzné: statisíce, ba milióny mrtvých, statisíci a jistě milióny uprchlíků a prohlubující se nenávist mezi muslimským a nemuslimským světem.

Jestliže ve většině případů jsme jednoznačně mohli za viníka těchto zločinů pokládat USA a regionální evropské velmoci NATO, zejména Francii a Velkou Británii, v případě Afghánistánu hrajeme sice druhé či třetí housle, ale na okupaci se prostě podílíme a nemáme tam, co dělat.

Jedině KSČM a SPD se rázně a důstojně postavily proti šílenství naší účasti a k misím jako takovým.

Když někdo někde útočí, zejména v zemi, kde partyzánský odpor je známý už od 19. století, ve které Afgánci třikrát zdecimovaly britskou armádu, musí počítat s důsledky včetně mrtvých.

Svého času světové společenství se postavilo (samozřejmě účelově v pojetí Západ proti Východ) proti invazi Sovětů do Afganistánu. No, Sověti samozřejmě přinášeli sekulární způsob života, rovnoprávnost žen a snahu po vzdělání. Byli poraženi a byli poraženi proto, že Američané vyzbrojili fanatické mudžahediny včetně mladičkého Usáma bin Ládina.

Internet  k nezaplacení. Jen si vyhledejte fotku, jak Ronald Reagan hovoří s těmito „bojovníky za svobodu“ ve své Oválné pracovně.

A z těchto Američany vypěstovaných bojovníků za svobodu následně vznikl Taliban.

Agresivní války, které vede Západ pod roku 1989 a které podporovala celá naše politická scéna počínaje ANO, přes Piráty, ČSSD a samozřejmě i celou „demokratickou pravici“ už musí skončit. Šíříme jen smrt, násilí a odpor přecházející logicky v terorismus.

V Sýrii jako prvé zemi, Západ utrpěl potupnou porážku, protože Muž určený k likvidaci, Bašár al Asad odstraněn nebyl a s pomocí Rusů a jejich spojenců posiluje.

Stejně tak Západ ale nemůže zvítězit v Afghánistánu. Afghánci na hlavu porazili ve třech válkách během 19. a počátku 20. století Brity, v 70. letech jak známo Sověty, a samozřejmě, že porazí i Američany a jejich souputníky z NATO, tedy i nás. Tedy v případě, že tam ti naši kluci díky tuposti většiny polických sil ještě budou.

To komunisté i okamurovci ví…

Jiří Vyvadil

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Máme holé ruce

19:53 Zbyněk Fiala: Máme holé ruce

Privatizace nezávislosti, tak by se dala vyjádřit naše situace po odprodeji rafinerií a distribuce …