Josef Provazník: Macron je jako Babiš. Francouzi jsou stejně hloupí jako Češi. Nevěříte?

24.04.2017 19:38

Macron působil jako ekonomický poradce prezidenta Hollandea, dále byl ministr v jeho vládě. Hlavním manažerem jeho prezidentské kampaně byl člen Socialistické strany Richard Ferrand.

Josef Provazník: Macron je jako Babiš. Francouzi jsou stejně hloupí jako Češi. Nevěříte?
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Emmanuel Macron

Macron slibuje, že umožní mládeži snadnější přístup ke kultuře.  Nechce zvyšovat věk odchodu do důchodu, i když současný stav není udržitelný. Navrhuje balíček ve výši 50 miliard eur, který by šel mimo jiné na obnovitelné zdroje energie. Usiluje o větší integraci s EU, podporuje migraci. Napsal knihu "Revoluce".

Tváří se to jako socialista, vypadá to jako socialista, mluví to jako socialista. Je to prostě klasický socialista EU střihu. Ale hlavně, že v Bruselu budou spokojeni. Dle Macronova apetitu by taky mohla Angela doufat ve světlé zítřky, kdy ji dal Erdogan košem...

Ale pro média se stal rázem největším oblíbencem. Možná i proto, že je tak trochu jiný. Vzhledem ke sňatku o 24 let starší ženou se nechtěl obtěžovat se zakládáním něčím tak přízemním, jako je rodina. Každopádně tenhle údajný "svěží vítr" Francouzům fakt přeji. Socialismus s lidskou tváří must go on!

Ale když mohli Češi uvěřit kecy o změně a novém začátku starému STBákovi a kámošovi všech politiků Babišovi, tak proč by to samé nemohli uvěřit Francouzi Macronovi, že jo...

Vyšlo na eportal.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Matení pojmů

21:17 Karel Januška: Matení pojmů

Moderátoři a komentátoři České televize a Českého rozhlasu se domnívají, že jsou nezávislými na poli…