Karel Sýs: Lež a nenávist

07.03.2018 19:57

I jinak objektivní Stanislav Kužel při vzpomínce na prvního československého kosmonauta Remka si neodpustí: „V roce 1976 byl zahájen výběr kandidátů na kosmický let a – jak jinak než podle sovětského vzoru – z řad pilotů nadzvukových stíhaček.“

Karel Sýs: Lež a nenávist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Sýs

Správně měl napsat podle amerického vzoru, neboť jak Virgil Grissom, tak John Glenn a další astronauti byli zprvu piloty nadzvukových stíhaček.

Martin Daneš, sám sebe trefně a pravdivě nazývající „kavárenským povalečem“, se v Metru v článku Rudí investoři raduje nad zatím nejasným případem čínské firmy CEFC. Prý jen údajně nám Čína pomůže k rozvoji: „Lámal jsem si hlavu nad tím, jak nám prospějí čínské nákupy podílů v prosperujících firmách… O tom, že v nich nějaký užitek pro sebe vidí Číňané, není pochyb. Zítra možná zjistíme, že Pivovary Lobkowicz a fotbalovou Slavii vlastní čínský stát, respektive Komunistická strana Číny. SK Slavia už rudou pěticípou hvězdu ve znaku má, v případě znaku Pivovaru Lobkowicz postačí dát ji namísto knížecí koruny.“

Kdyby šlo jen o pivo a o fotbal! Rozkradení státu a rozprodání prosperujících podniků nekomunistickým státům a firmám mu nevadí, smutný osud Škodovky, Tatry, Pragovky atd. ani nezmiňuje.

Inu, Česko je hezké, ale už není české! I voly odeslané do Němec musíme zdanit. Snad ještě vzduch smíme dýchat, aniž bychom si to museli nechat schválit v Bruselu.

V těchto dnech má televize i rozhlas plnou hubu T. G. Masaryka a jeho demokracie, kterou je prý třeba chránit. A ba že je!

Neboť dosud jakžtakž naše země se propadá do fašismu, v němž není radno ani nechat se zvolit prezidentem, předsedou vlády, šéfem parlamentní komise, nebo jen členem Rady ČTK…

Zmajdanovatělá ulice rozhoduje, v Čechách i na kdysi bratrském Slovensku.

Ještě hořící pochodně a už jen „Vlajko vzhůru“!

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…