Není to ani měsíc a dnes zveřejnila koncept svého programu. Ještě předtím, ve volbách do Evropského parlamentu, získala tehdy se rodící myšlenka přes milion španělských voličů a několik europoslaneckých křesel.
Všechno, co se týká strany Podemos, je jaksi obráceně. Nástin programu, který je přípravou na všeobecné volby v příštím roce, se vzdaluje od hesel v eurovolbách. Původně silně levicoví představitelé se dnes přibližují rétorice španělské sociální demokracie.
Například požadavek na odchod do důchodu v šedesáti letech se změnil na 65 let. Ovšem s tím, že už se nebude zvedat, jak to někde v Evropě plánují v závislosti na vyšším věku dožití. Na 35-hodinovém pracovním týdnu si předáci Podemos stojí. Věří, že zajistí práci více lidem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…