Karol Hrádela: Nejsme u lovců mamutů, ale v EU

10.03.2021 14:37

I já zastávám stanovisko, že lidský život je nejdůležitější, a pokud není prokázáno vážnější ohrožení, že se musí využít všechny možnosti k jeho ochraně.

Karol Hrádela: Nejsme u lovců mamutů, ale v EU
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela
reklama

Když by se vždy čekalo na výsledky odborných studií, než se něco zavede do praxe, tak jsme v době lovců mamutů uvažujících a zkoumajících, jak nejlépe a nejbezpečněji ulovit mamuta, přestože jim děti umírají hlady. Chyběly by totiž studie.

Možná by šlo i říci, že nejsme u lovců mamutů, ale v EU, jejíž orgány čekají, až je někdo požádá o certifikaci vakcín či řešení jiných způsobů ochrany zdraví občanů EU, místo, aby zjišťovaly z vlastní iniciativy a z úřední povinnosti, zde neexistuje něco, co by mohlo zachránit životy jejich občanů a požádat případného vlastníka prostředků ochrany o pomoc a nečekat, zda on sám požádá o certifikaci či cokoliv jiného, co by chránilo životy lidí.

Cílem Unie je přece podporovat mír, své hodnoty a blahobyt svých obyvatel. Unie má přeci institucionální rámec, jehož cílem je podporovat její hodnoty, sledovat její cíle, sloužit jejím zájmům, zájmům jejích občanů a zájmům členských států, jakož i zajišťovat soudržnost, účinnost a kontinuitu jejích politik a činností. Možná však neplatí, že základní cíl úsilí EU je neustálé zlepšování životních a pracovních podmínek svých národů, že již neplatí, že každý má právo na život, které musí orgány EU chránit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Vyvadil: Pane prezidente, díky

19:28 Jiří Vyvadil: Pane prezidente, díky

Vaše upřímná a tvrdá omluva za spoluodpovědnost za brutální bombardování Srbska je v dnešní době vel…