Kverulant: Generál o poctivosti tendru na vysílačky nepřesvědčil

13.02.2018 16:50

Generální ředitelství cel nedávno vypsalo soutěž na nákup vysílaček za téměř 60 milionů korun. O žádnou soutěž však nešlo, zadávací podmínky totiž byly ušity na míru jen jedinému dodavateli, firmě KonekTel. Ta se také jako jediná soutěže účastnila.

Kverulant: Generál o poctivosti tendru na vysílačky nepřesvědčil
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celník.

Kverulant zaslal dopis veliteli celníků a požádal ho o zrušení fingované soutěže. Ten Kverulanta požádal o schůzku, ze které Kverulant pořídil videozáznam (ZDE). Velitel celníků, generál Poulíček společně se svými podřízenými tendr na vysílačky obhajoval. Kverulanta však naprosto nepřesvědčil a ten tak chystá podání k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

Předmětem zakázky byla dodávka 360 kusů ručních vysílaček a dodání a montáž 260 kusů vozidlových vysílaček za předpokládanou cenu 56 milionů korun. To vše ve vskutku speciálním standardu P25, který používají bezpečnostní složky v USA a který v ČR prodává jen firma KonekTel. V Evropě se pro tento účel používají jiné systémy. Zejména technologie DMR a TETRA. Tyto technologie jsou zcela srovnatelné, schopné P25 plně nahradit a díky konkurenci mohou být i výrazně levnější.

Již dávno nastal čas se ze závislosti na jediném dodavateli vymanit. Kverulant se obrátil na generálního ředitele Generálního ředitelství cel Milana Poulíčka a v dopise ho požádal, aby výběrové řízení zrušil. Ten Kverulanta požádal o schůzku se ze které Kverulant pořídil videozáznam (ZDE). Velitel celníků, generál Poulíček společně se svými podřízenými tendr na vysílačky obhajoval. Kverulanta však naprosto nepřesvědčil a ten tak chystá podání k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, přestože poplatek za podnět k antimonopolnímu úřadu přijede na 10 tisíc korun.

Podrobnosti naleznete v kauze Předražené vysílačky pro celníky (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…