Ladislav Jakl: Energetická kocovina

26.05.2022 19:33 | Komentář

Co je moc, to je moc. I otrlého čtenáře musela ohromit kombinace titulků včerejších Lidových novin. Na jedné straně čteme „Energie opět zdraží. Rekordně“. A hned naproti stojí „Válka by měla Green Deal urychlit“.

Ladislav Jakl: Energetická kocovina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

Ceny všech energií rostou už léta. A tenhle růst se poslední dobou urychluje. Proč? Protože řešíme, zda by nemělo být na Zeměkouli za sto let o dva stupně chladněji. Boj s podnebím ničí prosperitu, sociální poměry lidí a zdražuje úplně vše. Postupně, trvale, ale i ve skocích.

Jeden z největších skoků nastal loni v druhé polovině roku. Sečetl se efekt nižšího počtu slunečných dnů s efektem nižšího počtu dnů větrných, dopad zavření německých jaderných elektráren, raketově vzrostla cena emisních povolenek, jistého výpalného za to, že si ještě někdo dovolí užívat jinak spolehlivé a rentabilní fosilní zdroje. To vše se promítlo do takového růstu cen energií, jaký tu nebyl od roku 1973.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Bretšnajdr z l*jna bič pro gustapo?

18:58 Pavel Foltán: Bretšnajdr z l*jna bič pro gustapo?

Podle různých průsaků informací porůznu z řady zdrojů po celé EU prý tzv. Evropská komise chystá tzv…