Ladislav Kašuka: Opravdovými viníky masakru ve Francii jsou západní země

07.01.2015 22:30

Vnášející do arabského regionu nestabilitu a násilí!

Ladislav Kašuka: Opravdovými viníky masakru ve Francii jsou západní země
Foto: archiv L. Kašuky
Popisek: Ladislav Kašuka
reklama

Řezničině ve Francii se dalo zabránit, stačilo by nechat islámské země být na pokoji – Saddám Husajn, Muammar Kaddáfí, nebo Baššár al Asad si s takovými uměli poradit, jenže si začali nakonec dělat svou vlastní politiku a nechtěli se bratříčkovat s USA, proto museli dva z nich zemřít a proti třetímu jsou západem vyzbrojováni právě tací radikálové, kteří stříleli ve Francii a povraždili redaktory satirického časopisu Charlie Hebdo.

Radikální islámské skupiny mají takovou moc a sílu jen proto, že západ je celá dlouhá desetiletí podporuje, vyzbrojuje a cvičí. Začalo to již za dob Sovětského svazu, když na žádost místní marxistické vlády vstoupila sovětská vojska do Afghánistánu, aby pomohla místním umírněným muslimům v boji proti radikálním islamistům útočícím proti mírumilovným afghánským městům (kde tehdy mohli ženy chodit bez zahaleného obličeje a bylo zakázáno a zrušeno právo šaría) z hor a vraždili přitom místní obyvatelstvo stejně krutým způsobem, jako to dnes dělají bojovníci Islámského státu.

Tehdy začala americká vláda podporovat tento druh lidí a vnášet do regionu nestabilitu a násilí a pokračuje v tom dodnes. Stačí si vzpomenout na americké mise v Iráku a Afghánistánu a americké bombardování a podporu radikálních islamistických povstaleckých hnutí v Libyi a Sýrii. Američané dokázali svou politikou za pomoci svých evropských spojenců rozvrátit skoro celý arabský region a zničit většinu místních zemí s cílem vydrancovat jejich surovinové zdroje a nakonec jejich území rozdělit mezi Izrael a Saudskou Arábii.

V současnosti je poslední velkou arabskou nezávislou zemí šííty ovládaný Írán a všichni dobře víme, jakým je tento nerozvrácený ekonomicky soběstačný stát Američanům trnem v oku. Nebýt toho, že má vlastní silnou armádu a navíc je spojencem Ruska a Číny, našli by si Američané již dávno záminku k vpádu na íránské území. Írán je nyní největší překážkou a soupeřem Islámského státu, ne Američané a jejich evropští spojenci! Jen z íránské armády mají sunnitští bojovníci respekt a obavy, a když Írán pohrozil invazí proti Islámskému státu v případě, že poruší 40 kilometrové zakázané pásmo u íránských hranic, stáhli se bojovníci IS okamžitě zpět, zatímco bombardování Američanů a ostatních se jen vysmívají.

V dnešní době je jediným účinným řešením situace okamžité ukončení vměšování se do arabských zemí, ukončení finanční a materiální vojenské podpory povstaleckých band ze strany USA a ponechání volné ruky Kurdům, Íráncům a ostatním nefanatickým místním muslimům, aby si udělali v regionu pořádek sami. Jelikož situace v regionu dospěla do dnešního kritického stavu vinou vměšování západu, nebylo by vůbec od věci, kdyby nyní dostali Íránci a Kurdové moderní zbraně od Ruska a Číny, aby se vyrovnali síly. Pak už nezbývá než se stáhnout a čekat jak z vůle boží, v tomto případě vůle Alláhovi konflikt v tomto regionu dopadne a respektovat případného vítěze, pokud bude ochoten udržovat se zbytkem světa mír.

Ukončení vměšování do záležitostí arabského světového regionu však musí jít také ruku v ruce s ukončením nesmyslné uměle řízené migrace muslimských přistěhovalců do Evropy a zbytku světa! Svět by se měl konečně naučit, že umělé narušování struktury obyvatelstva celých národů vždy nakonec vede k nestabilitě a rasové nenávisti. Nikdo nemá právo nutit domorodé obyvatelstvo jakékoli země, aby se podřizovalo zvyklostem nově příchozích cizinců a měnilo kvůli nim své tradice, zákony, nebo zvyky. Pokud muslimům vadí jesličky, vánoční stromky, nebo koledy na školách a chtějí chodit zahalení, mají na to samozřejmě právo, ale u sebe doma a ne v zemích, kde má místní domácí obyvatelstvo své zákony a zvyky!

Žij a nech žít druhé a osobní svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná omezovat práva domácí většiny – tím by se měli lidé a především politici začít řídit a svět by byl hned mnohem lepším a jednodušším místem pro život!

PS: V žádném případě neschvaluji radikální islamismus vyzývající k násilí a vraždy, ale na druhou stranu také neschvaluji, když si někdo dělá cíleně srandu z něčeho, co je jiným svaté nade vše (což musí vždy platit pro všechny strany …). Možná nyní těm, kdo se vysmívají cizím zvyklostem, náboženstvím, vůdcům a božstvům bez špetky respektu a úcty konečně dojde, že to není zrovna nejlepší nápad …

Fotogalerie: - Je suis Charlie

Spontánní projev uctění památky obětí teroristické...
Budova Velvyslanectví Francouzské republiky v Praz...
Naproti francouzskému velvyslanectví je známá Lenn...
Spontánní projev uctění památky obětí teroristické...
Spontánní projev uctění památky obětí teroristické...
Spontánní projev uctění památky obětí teroristické...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Žádáme obnovení výuky na základních školách v ČR

19:08 Petice: Žádáme obnovení výuky na základních školách v ČR

Žádáme vládu ČR, aby bezodkladně umožnila obnovení prezenční formy výuky žáků obou stupňů na základn…