Leona Šlajchrtová: Argentinský případ A. N. Prezidentčin velký problém

19.02.2015 13:28 | Zprávy

Přesně před měsícem zemřel Alberto Nisman. Muž, který na druhé straně Atlantiku, v jihoamerické Argentině, přes 10 let rozplétal téměř neuvěřitelný detektivní příběh, jehož nitky vedou až do prezidentského paláce v Buenos Aires. A který zdatně konkuruje napínavým špionážním thrillerům, na které se před kiny stojí fronty.

Leona Šlajchrtová: Argentinský případ A. N. Prezidentčin velký problém
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Vždyť posuďte sami – v Nismanově kauze hraje roli teroristický útok na židovské centrum, íránští podezřelí, argentinští špioni, spousta peněz a vysoká politika.

Vlastně ta vůbec nejvyšší: Do citlivého případu je totiž od začátku tohoto roku zapletena i prezidentka Cristina Fernándezová-Kirchnerová a v zemi se hovoří o největší politické krizi uplynulých třech dekád. A to je co říct, berou-li se v potaz argentinské krize a pády.

Mnozí si dnes smrt Alberta Nismana připomenou. V Buenos Aires a na dalších místech se uskuteční protestní „Pochod ticha“, který svolali hlavně zaměstnanci justice. Proč ji pojmenovali takhle?

Dosud nejsou žádné oficiální zprávy, co se 51letému státnímu návladnímu před měsícem stalo. Mají být oznámeny taky dnes. Mlčí hlavně Fernándezová. Naopak její vládní přidruženci pochod označili za „pokus o převrat“ zmanipulované justice.

A to všechno jen pár měsíců před prezidentskými volbami. I když ty už by mohly být prezidentce jedno, v říjnu potřetí kandidovat nemůže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Argentina , Šlajchrtová , Nisman

autor: Český rozhlas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor

9:26 Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor

Katastrofa indického letadla společnosti Air India probudila v českých médiích potřebu různých pisál…