To je jedna strana mince vyplývající ze zprávy zveřejněné firmou. Dále se uvádí optimističtější údaj: „Roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun.“ Z toho vyplývá, že u nás roste podíl firem, které platí vysoké daně.
„V České republice od roku 2012 klesá podíl společností, které neplatí daň z příjmu. Za posledních pět let jejich podíl klesl o osm procentních bodů na 52 procent, z doposud dostupných dat, za rok 2016. Nicméně firmy, které jsou ve ztrátě, a tedy neodvádějí do státní kasy žádnou daň z příjmu, tvoří nadpoloviční většinu z analyzovaného vzorku subjektů, v roce 2012 jich bylo dokonce 60 procent,“ zhodnotila průzkum analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV