Lukáš Kovanda: Průmyslu dochází šťáva... podobně jako německému

02.10.2018 7:33 | Zprávy

Důvody: růst nákladů, riziko divokého brexitu a hrozba světové obchodní války

Lukáš Kovanda: Průmyslu dochází šťáva... podobně jako německému
Foto: lukaskovanda.cz
Popisek: Lukáš Kovanda

Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu si sice nadále zlepšují, avšak nejméně výrazně od listopadu 2016. Plyne to z aktuálního šetření společnosti Markit. Vývoj tak napodobuje situaci v Německu, kde zářijové podmínky v tamním zpracovatelském průmyslu vykázaly nejslabší zlepšení dokonce už od srpna 2016 (viz graf níže: bílá křivka - ČR, žlutá křivka - Německo).

Nové zakázky rostly v českém průmyslu nejpomaleji za takřka dva roky. V tomto vývoji se odráží právě i ztráta dynamiky podmínek německého průmyslu, a tedy i jeho poptávky po dodávkách z ČR. Tuzemští průmyslníci navíc čelili nejrychlejšímu růst cen vstupů, které vzrostly nejvíce za poslední takřka rok. Tuzemský průmysl trápí hlavně zdražování energií, pohonných hmot a kovů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlastimil Vondruška: Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě

16:30 Vlastimil Vondruška: Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě

Komentář na veřejném facebookovém profilu politické strany Trikolora k vlastenectví