Michal Fraiman: Družstevníci z České televize

05.12.2014 19:23 | Zprávy

Michal Fraiman připomíná jeden dávný návrh Václava Klause, který by problémy s naší Veřejnoprávní Družstevní dávno vyřešil, a nakonec se sám důsledků svého prozření leká.

Michal Fraiman: Družstevníci z České televize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize

Tak to mi zase jednou nevyšlo. V uplynulém týdnu jsem pro mne příznačným líným tempem sepisoval „nadčasový“ článek o tom, že s obskurním podnikem jménem Česká televize by se už opravdu mělo něco dělat. Věřte dnes nebo ne, impulsem nebylo a nemohlo být aktuální „politické zkorektnění“ projevu prezidenta republiky, které ve“ veřejnoprávním zájmu“ provedli soudruzi z ČT.

Jen jsem si prostudoval aktuální návrh na „odpolitizování“ mediálních rad. Až bude chvilka, dopíšu to. Nač ten spěch. Během pátku mi došlo, že to můžu hodit do koše. Ale pak jsem si řekl, že příběhu, v kterém hrají hlavní roli vzpomínky na Velkou televizní revoluci, ale hlavně časem prověřené ne-omyly Václava Klause, dělá aktuální bota ČT vlastně docela pěknou pointu. Proto si dovoluji P. T. čtenářstvu lehce přepracovanou verzi přece jen předložit k úvaze.

Léta pionýrská

Velkou televizní revoluci z přelomu let 2000 a 2001 jsem prožíval toliko jako (televizní) divák. Se smíšenými pocity. Na straně jedné mne docela iritoval způsob, jakým se zaměstnanci České televize rozhodli nerespektovat legálně ustavené vedení a místo toho se rozhodli ČT tak nějak združstevnit. Koneckonců já pán, ty pán, vždyť ta televize je vlastně tak nějak nás všech. Na druhé straně jsem se nemohl zbavit dojmu, že duu „kůlů v plotě“ Hodač-Bobošíková se nějak moc nedaří a že respektovat je nebude asi nic moc jednoduchého.

Neplaťte zbytečně komerčním televizím, platit se dá i jinak. Vítejte v kolchozním ráji jménem Česká televize.

Jenže jakmile se na stranu televizních vzbouřenců postavili velikáni typu Jana Rumla a Ivana Pilipa, zablikala v mé hlavě zarytého opozičnosmluvníka varovná kontrolka. Tady něco smrdí. A opravdu to nebude „snaha stran opoziční smlouvy ovládnout veřejnoprávní televizi“, jak zněl hlavní argument budoucích kolchozníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: protiproud.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Jááá su malýýý myslivéééčééék

17:25 Pavel Foltán: Jááá su malýýý myslivéééčééék

„Jááá su malýýý myslivéééčééék sotvááá flintůůů nesůůů …“ Kdo by neznal tohle a další halekání nocí,…