Michal Semín: Spousty „tajných“ v ulicích. Koncentrační tábory připraveny. Kdo má z koho strach?

15.07.2015 19:44 | Zprávy

Michal Semín si všímá dnešního zahájení vojenského cvičení Jade Helm 15 a hledá odpověď na otázku, zda je zaměřeno proti „vnitřnímu nepříteli“ – svobodně smýšlejícím Američanům.

Michal Semín: Spousty „tajných“ v ulicích. Koncentrační tábory připraveny. Kdo má z koho strach?
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO

Svět kolem nás je ve varu. Kam pohlédneme, tam se buď válčí, nebo se k nějakému střetu schyluje. Je málo takových konfliktů, v nichž dnes nemají prsty Američané. Nadešel čas, kdy budou američtí vojáci nasazeni i proti vlastním spoluobčanům?

Operace „vnitřní nepřítel“?

Na území devíti amerických států (Texas, Colorado, Nové Mexiko, Arizona, Nevada, Utah, Kalifornie, Mississippi, Florida) dnes začíná vojenské cvičení nazvané Jade Helm 2015. Jak svým rozsahem, tak i délkou trvání – 2 měsíce – je natolik výjimečné, že si zaslouží pozornost nejen americké veřejnosti, ale i té naší.

Mnozí Američané se obávají, že toto cvičení je předehrou či přímo příležitostí k vyhlášení stanného práva na území USA. Teroristický útok podobný 11. září, rozsáhlá přírodní katastrofa či hrozící pád „finančního letadla“, jenž by Ameriku uvrhl do ještě horší hospodářské krize, než po kolapsu burzy v roce 1929 - to vše by mohlo poskytnout státní moci příležitost k drastickým zásahům do občanských svobod Američanů.

Největší obava z vyhlášení stanného práva panuje v Texasu. Patrně proto, že tento stát se stále ještě relativně svobodomyslnou společností byl organizátory cvičení označen, spolu s Utahem, za „nepřátelské území“. Mluvčí speciálních armádních sil se tuto obavu pokusil rozptýlit tvrzením, že oněch více jak 1200 elitních amerických vojáků bude při Jade Helm nacvičovat zvláštní operace, určené pro mise v zahraničí.

Ani toto ujištění však široce sdílené podezření mezi místními obyvateli rozptýlit nedokázalo. Zvláště když součástí cvičení je „nezpozorované proniknutí mezi civilisty a monitorování jejich chování a postojů“. Je totiž jen obtížně představitelné, že by se něco takového mohlo americkému vojákovi, ať už bílému či černému, dařit v oblastech, v nichž dnes Američané „humanitárně“ bojují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

15:49 Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci června schodkem ve výši 152,4 miliardy korun.