Milan Knížák: Kocourkov zvaný Česká republika

20. 4. 2017 11:02

Zdá se, že v naší zemi nic normálně nefunguje. Nejhorší je, že to vadí jen málokterým z nás. Vezmeme to od shora.

Milan Knížák: Kocourkov zvaný Česká republika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Prezident republiky přinesl do prezidentského úřadu vulgaritu. Havlovy hovory z Lán nebo Klausovy projevy, ať už s jejich obsahem souhlasíme či ne, měly kulturu jazyka. Zemanovy extempore s Pussy Riot vnesly v prezidentově špatném překladu do jeho proslovu nemístně vulgární výrazy, které navíc ukázaly, jak málo pan prezident rozumí angličtině. Slovo, které nám tak jadrně v češtině předvedl, se v angličtině řekne cunt, ne pussy, to je daleko jemnější.

Předseda vlády Sobotka měl být už dávno ze své funkce odvolán, poněvadž on dopustil Babišův růst. Tento bývalý nomenklaturní komunistický kádr, spolupracovník tajné komunistické policie, údajně prý i naverbovaný KGB, který přišel podivným způsobem k majetku, vyhrožoval Sobotkovi shozením vlády a protože se Sobotkovi jeho premierování hodně líbí, nechal Babiše řádit dle libosti.

Absurdní EET, které postihuje i miniprodejce, otrávilo život mnoha lidem. Divím se, že ochránci přírody, zelení a greenpeace mlčí k masivnímu spotřebovávání papíru. Jdete si koupit noviny za 10,- Kč a dostanete dvaceticentimetrovou  stvrzenku. Je to absurdní. Zajímalo by mě, kolik papíru se tímto způsobem spotřebuje za rok. Zelení, kteří jsou jinak velmi čilí tam, kde se jedná o jejich propagaci, mají asi s Babišem nějakou smlouvu, poněvadž najednou mlčí.

O zvůli olomouckých státních zástupců se mohl celý národ přesvědčit a nic se neděje. Policista Šlachta od policie odešel, ale v podstatě dělá stejnou práci pod Babišovým ministerstvem, tedy pro Babiše. Měníme se v banánovou republiku, které vládnou slabí politici a silní oligarchové.

České zemědělství má nejméně drobných zemědělců z celé EU přesto, že je typem své krajiny k něčemu takovému předurčeno. Dodnes existují komunističtí pohrobci - JZD a Státní statky a širé rodné lány. A opět se objevuje Babiš, který je asi největším vlastníkem zemědělských závodů.

Dlouhá léta pracuji v kultuře a ve školství a proto vím, že naše školství již dlouho opakuje problémy západu i když už v roce 1990 bylo jasné, že je to nesmysl, poněvadž jsme stále ještě mohli nacházet zbytky rakouskouherské tradice, kdy tehdejší školství bylo asi nejlepší na světě. V kultuře jsme přijali kolem dokola panující příklon umění k zábavnímu průmyslu.

Nikdy v životě se občané naší země neměli lépe. Přesto jsou stále slyšet řeči o chudobě. Odbory nutí ke zvyšování platů i když je jasné, že prudké zvyšování mezd vede nevyvratitelně ke krachu.

Zajímavé je, že vysoké školy se považují za střediska zrodu elit, ale přitom úroveň výuky rapidně klesá. Gendrové aj. problémy, které prosazují menšiny vedou k tzv. politické korektnosti, která nemá s korektností nic společného. Být heterosexuálem je dnes považováno za společenské faux-paux. Maminka už nesmí stát u plotny a tatínek pracovat v garáži. Ve svém věku si dobře pamatuji velkou emancipační vlnu po roce 1948, kdy komunisté vyhnali ženy do práce. Také se tehdy hovořilo o svobodě a o tom, jak člověk zní hrdě. Přitom jedinec byl to poslední co komunistickou totalitu zajímalo.

Zopakuji to.

Slabošská a zneužitelná vláda, nevzdělané politické a intelektuální elity, manipulovatelné represivní složky a zmatený lid.

To je současná situace v České republice trapně zvané Česko.

Prof. Milan Knížák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…