Miloš Svoboda: Promarněné příležitosti hnutí ANO

16. 4. 2018 16:57

Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem mělo v posledních několika týdnech nejméně tři velké příležitosti přesvědčit občany České republiky, že jeho volební úspěch nebyl založen na planých slibech a líbivých heslech. Ale bohužel tyto příležitosti zavrženíhodným způsobem promarnilo. Bohužel… Jak pro hnutí ANO, tak pro značnou část občanů. Mnohé své voliče zklamalo (zradilo) a nás ostatní přesvědčilo, že si takový volební úspěch nezasloužilo.

Miloš Svoboda: Promarněné příležitosti hnutí ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Velkým zklamáním pro mě bylo to, jak horlivě sedli na lep britské tragikomické inscenaci známé pod názvem „Novičok“. Ještě větší zklamání, smutek a stud jsem pocítil z jejich reakcí na aktuální situaci v Sýrii. Velmi nepřesvědčivé francouzsko-britsko-americké divadelní představení bylo odměněno podlézavým frenetickým potleskem několika českých politiků. A ministři za hnutí ANO, včetně předsedy vlády, byli mezi prvními. No a jako třetí velké zklamání předních politiků hnutí ANO vnímám jejich dlouhodobě trapné a nedůstojné počínání při vyjednávání o vládní podpoře.

Politici hnutí ANO se před volbami prezentovali jako slibná alternativa k takzvaným tradičním „systémovým“ stranám, ale poměrně velice rychle si osvojili jejich špinavé praktiky a demagogickou rétoriku. U TOP 09, KDU-ČSL, ODS, STAN a koneckonců i u ČSSD si na to značná část občanů už taknějak zvykla. Přesněji - už to nikoho nepřekvapuje. Jenže ANO mělo - a rád bych věřil, že dokonce chtělo - být jiné. Ale to rozhodně není. Svými skutky jeho představitelé prokazují a dokazují svoji nespolehlivost, bezradnost, slabost, zbabělost, možná i naivitu, ale především to, že vůle a názory jejich voličů a značné části občanů České republiky, je už nezajímají. Teď mají zřejmě jiné priority.

Miloš Svoboda
Praha

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…