Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům

16.11.2025 12:17 | Glosa
autor: PV

Před sedmnáctým listopadem bych chtěla poděkovat všem našim umělcům - zpěvákům a hercům, kteří nás v době totality neopustili, a kteří nám náš socialismus pomáhali zvládat svým nadáním, svým nadhledem, svými krásnými hlasy.

Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Vladimír Menšík

Jmenovitě děkuji Heleně Vondráčkové, Waldemaru Matuškovi (do Ameriky odešel v r. 1986), Karlu Gottovi, Rudolfu Hrušínskému, Vlastimilu Brodskému, Jiřině Bohdalové, Vladimíru Dvořákovi, Vladimíru Menšíkovi, Evě Pilarové, Věře Špinarové, Evě Olmerové, Haně Zagorové, Jiřímu Kornovi, Janě Brejchové, Jiřímu Suchému, Josefu Abrhámovi, Libuši Šafránkové, Karlu Hálovi, Milanu Chladilovi, Ivettě Simonové, Karlu Vlachovi, Felixi Slováčkovi, Milanu Votrubovi, Františku Filipovskému, Miloši Kopeckému, Jiřímu Sovákovi, Radkovi Brzobohatému, Ivanu Mládkovi a řadě dalších.

Též hudebním skupinám Kamarádi táborových ohňů, Rangers, Tučňáci, Greenhorns a jiným. Prostě všem těm, kteří nám těch čtyřicet let zpříjemňovali, zůstali tady s námi, protože ne každý z nás dokázal opustit své rodiče, své kamarády, své mazlíčky. Možná sklidím kritiku, ale poděkovat jim musím, protože to zatím nikdo neudělal. Ještě jednou d ě k u j i !

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Od bublin k národu

12:21 Petr Hampl: Od bublin k národu

Už jsem připomněl, že rozdělení společnosti do bublin naleptává život národa.