Miroslav Macek: Teď to bude teprve průšvih

22.09.2022 14:37 | Glosa

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Teď to bude teprve průšvih
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Proxy válka Ruska a USA se spojenci (včetně Česka) na Ukrajině, se bohužel dostává do další, mnohem nebezpečnější fáze. O to více pak platí, že na ní vydělávají Američané a Evropané včetně nás silně tratí, nemluvě o Ukrajině.

Snad se ještě v Evropě najde pár státníků, kteří pochopí, že tudy cesta nevedla a nevede, i když o tom začínám silně pochybovat. Viz prezident Zeman: Reakcí na ruskou mobilizaci má být větší pomoc Ukrajině.

Podle ruskojazyčného zpravodajského serveru Meduza, který se odvolává na nejmenované zdroje blízké Kremlu, stojí za obratem tlak tzv. válečné strany, skupiny vysoce postavených ruských politických a bezpečnostních představitelů, kteří prosazují další eskalaci konfliktu s Ukrajinou. Tito činitelé přesvědčili i prezidenta Putina.

„Není to jen „částečná“ mobilizace. Teď to bude teprve průšvih,“ říká mj. v rozhovoru na SeznamZprávy bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. „Místo „částečné“ mobilizace dojde k maximální – k takové, jakou si Rusko může logisticky dovolit.“ A dodává: „Mobilizace 300 tisíc mužů jsou Rusové schopni a neměli bychom je neustále podceňovat.“

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10979 lidí

***

Vřele vám doporučuji k přečtení a zamyšlení rozhovor s prof. Jaroslavem Maxmiliánem Kašparů v 38. čísle časopisu Téma ze dne 16. září s titulkem „Evropa ztratila duši, je jako Titanic…“

***

Čtenář glos P. Z. mi napsal:

Včera byla v Bratislavě významná protivládní demonstrace na Hodžově náměstí, dle slovenských zdrojů za poměrně špatného počasí. Náměstí bylo zcela zaplněno. I přesto je akce mainstreamem ignorována - na českých serverech (Seznam, idnes, web ČT) se o ní člověk nedočte. Včera večer na slovenských zprávách na TV JOJ jsem nic také nepostřehl.

Slovenský mainstream - Sme, Pravda, Topky - buď je to upozaďováno, nebo je podstřelen počet účastníků. A jako vrchol slovenský Denník N:

Kým Putinovi zostali ako spojenci Venezuela a Severná Kórea, Ficovi prišli pomôcť vyhnúť sa trestnému stíhaniu Andrej Danko, fašisti, antivaxeri, dezinformátori a extrémni nacionalisti z rôznych strán.

Další vrchol, že na sesterské TV Markíza od TV Nova byl po celou dobu reportáže nápis "Dezoláti protestujú".

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petice za omezení dopravy v ulici Rožmberská, Praha 9

21:37 Petice za omezení dopravy v ulici Rožmberská, Praha 9

My občané a obyvatelé okolí ulice Rožmberská nesouhlasíme s dosavadním postupem omezení dopravy v ul…