Miroslav Macek: Už se těším, až adamité začnou chodit do školy či zaměstnání nazí

09.12.2019 8:39 | Zprávy
autor: PV

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Už se těším, až adamité začnou chodit do školy či zaměstnání nazí
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Na stranu somálské žačky, která nemohla na pražské Střední zdravotnické škole nosit hidžáb, tedy šátek, kterým si muslimské ženy zahalují vlasy, krk a ramena, se v pátek postavil Nejvyšší soud (NS). Podle něj zákaz nošení šátku při teoretické výuce neměl žádný legitimní cíl. Česká republika podle NS musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů.
Prima, už se těším, až adamité začnou chodit do školy či zaměstnání nazí a Nejvyšší soud se jich se stejným odůvodněním zastane. A jistě vás napadnou i jiné kuriózní možnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jsem proti nim a jsem rád, že někdo bojuje za nás. Ale když tvrdíte, že je hodláte případně neimplementovat do české legislativy. Je to takto jednoduše možné? Myslíte, že to v EU projde, že nás to pak nebude stát taky dost peněz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Svatá válka v Zálivu?

9:44 Ladislav Jakl: Svatá válka v Zálivu?

Modlení není nikdy dost. Což se nám připomene především o Svatém týdnu, který začíná v neděli. Modlí…