Miroslav Macek: V Římě buď Římanem

04.11.2020 16:10 | Zprávy
autor: PV

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: V Římě buď Římanem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Pokud bych přijal současnou vojenskou terminologii „války“ s covidem, pak mám dotaz: znáte z historie jednoho jediného vítězného vojevůdce, který obětoval kasárna plná zdravých mladých vojáků, aby zachránil lazaret?

 

Kristepane! Tak tomu říkám prognóza!

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) vydal novou čtrnáctidenní prognózu. Pro nemocnice to bude očividně rozhodující období.

V optimistické variantě se může počet hospitalizovaných snížit do 15. listopadu na čtyři tisíce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Ivana Váňová, MBA byl položen dotaz

Strana

Proč jste změnili logo, ale název strany ne? Nemyslíte, že je tak trochu zastaralý a třeba slovo křesťanská může řadu voličů odradit? I to lidová je takové zvláštní. Mě jako první napadne lidové milice

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Stále více zapomínaná výročí

12:41 Václav Klaus: Stále více zapomínaná výročí

Projev Václava Klause na pietní akci k uctění obětí heydrichiády