Miroslav Macek: Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě

3. 10. 2013 19:57

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Exposlanec ODS a nynější kandidát na poslance za hnutí „Hlavu vzhůru!“ Tomáš Úlehla napsal přiblblou předvolební písničku. Nikdo by si toho nevšiml, nebýt toho, že v ní použil slovní spojení „metelesku blesku“, na které si dělá podivný nárok Zdeněk Svěrák, neb je použil v jednom ze svých filmů. A Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě a chce jej za to zažalovat. Rád bych upozornil Zdeňka Svěráka, že „metelesku blesku“ na mne sem tam pokřikla moje matka už v dobách těsně poválečných (většinou, když jsem se loudal se smetákem k metení dvorku) a dozajista si ani ona toto slovní spojení nevymyslila. Lze tedy s úspěchem předpokládat, že jej i Zdeněk Svěrák někde někdy slyšel a pak použil ve filmu. Že mu mezitím paměť zastřela dávno slyšené, je pochopitelné. Ovšem jeho případná žaloba je už za hranicemi chápání zdravého rozumu…

Včera jsem náhodou a omylem shlédl asi deset minut předvolební debaty na ČT 24 s moderátorem Jakubem Železným a musím mu vyseknout hlubokou poklonu, že se udržel a neříkal věty podobné následujícím: Co je to za pitomost? To opravdu myslíte vážně? Říkáte, že to teprve budete pilovat, co vám po tom pilování z těch volebních blábolů zbyde? Kde se léčíte? Vy jste si dnes ráno zřejmě zapomněl vzít své prášky! Krásná myšlenka, krásná, proč jste ji ale neproměnili ve skutek během těch dvaceti let, co sedíte v parlamentu? Promiňte, prosím, ale udělalo se mi nevolno…

Po globálním oteplování jako by se v posledních 15 letech slehla zem, a tak by jeden očekával, že klimatický panel OSN přijde s nějakým vysvětlením.

Nepřišel. Zato se hlasováním na schůzi (!) zjistilo, že pravděpodobnost, že za oteplování může člověk, je 95%.

Prostě v tomto kšeftě se strachem se točí miliardy a tak je zapotřebí platící obecenstvo oblbovat ad absurdum…

Opsáno z facebooku: Já toho Zemana miluju! Když jsem ho viděl v televizi s těmi jeho ministry, hned jsem si připadal o třicet let mladší!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: viditelny-macek.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…