Miroslav Novák: Maloobchod se po červnovém vzedmutí vrátil zpět do červených čísel

08.09.2022 9:32 | Komentář

Maloobchod se po červnovém vzedmutí vrátil zpět do červených čísel a to jak v meziměsíčním, tak i meziročním srovnání. Maloobchodní tržby v červenci oproti červnu poklesly o 0,6 % a oproti loňskému červenci o 7,2 %.

Miroslav Novák: Maloobchod se po červnovém vzedmutí vrátil zpět do červených čísel
Foto: Archiv MN
Popisek: Ing. Miroslav Novák, analytik společnosti AKCENTA CZ

Pokračuje tak negativní trend vývoje maloobchodu, když od poloviny loňského roku dochází v průměru k setrvalému poklesu maloobchodních tržeb. A na tomto negativním trendu se nic nezmění ani v nadcházejících měsících, když vysoká inflace a prudký růst cen energií budou omezovat spotřebitelský apetit domácností.

Meziměsíční pokles tržeb v červenci zaznamenali jak prodejci potravinářského, tak i nepotravinářského zboží a poklesly i tržby za prodej pohonných hmot. A to samé platí i v meziročním srovnání, když dvouciferně poklesly tržby za prodej pohonných hmot, avšak domácnosti výrazně šetřily i na potravinách a nepotravinářském zboží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Zemřel Dick Cheney - samolibý architekt světa válek

15:26 Ivo Strejček: Zemřel Dick Cheney - samolibý architekt světa válek

Téměř na den přesně rok poté, co v posledních amerických prezidentských volbách vyhrál Donald Trump,…