Oldřich Rambousek: Neustále stejní lidé ve vedení strany a ve sněmovně jsou příčinou zkostnatění strany

14.01.2014 17:05 | Zprávy

Krajská konference KSČM konaná 11. 1. 2014 v Hradci Králové za účasti vysokých funkcionářů strany a poslanců parlamentu ČR

Oldřich Rambousek: Neustále stejní lidé ve vedení strany a ve sněmovně jsou příčinou zkostnatění strany
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Uvedené konference se účastnili vysoce postavení členové KSČM. Soňa Marková, Zdeněk Ondráček, Pavel Kováčik, Lenka Trkalová, Milan Špás, Otakar Ruml, Taťána Lankašová a s. Kohlíček. Účast těchto členů strany však nebyla a není zárukou kvality uvedené konference. Prokázalo se, že více méně neustále stejní lidé ve vedení strany a v poslaneckých funkcích jsou jednou ze základních příčin zkostnatělého fungování řízení strany. Byla prokázána vnitřní programová nejednotnost a ideová zakrnělost. Výjimkou na této konferenci bylo velmi kritické vystoupení předsedy OV v Trutnově s. Ondráčka Jaroslava. Bylo to vlastně volné pokračování okresní konference, kde již bylo započato dílo ve smyslu vnitřní obrody strany s jasným poukazem na příčiny špatného stavu interních struktur strany. Mnozí z nás vědí, že hlavní příčinou degradace komunistických hodnot a myšlenek byla Krajská rada KSČM pod vedením s. Lankašové, která byla poslušnou vykonavatelkou vůle s. Špáse. Proto také s. Lankašová již nebyla znovu zvolena do čela Krajské rady a byla nahrazena s. Věrou Žižkovou. Tentýž osud potkal i s. Špáse, jenž neprošel vítězně volbou za člena výkonného výboru ÚV KSČM a byl zcela po právu nahrazen vítězem volby s. Zdeňkem Ondráčkem. Nezbývá nyní nic jiného než počkat, až se vítězové volby ujmou funkcí a doufat, že nasměrují fungování strany správným směrem. Krajská konference uložila i nové úkoly pro další období. Z nich vybírám jen některé, protože u jiných se jedná pouze o omílání stále stejných proklamací.

1) Bylo uloženo posilovat ekonomickou situaci krajského výboru a v případě nutnosti pomoci okresním výborům řešit jejich situaci. Jsem toho názoru, že krajský výbor má ekonomickou situaci více než dobrou. To se nedá říci o situaci v základních organizacích, které v mnoha případech skomírají a nemají ani prostředky k tomu, aby měly alespoň základní vybavení ohledně potřebné literatury a jiných studijních materiálů ke vzdělávání členské základny.

2) Aktivně prosazovat naplnění Krajské koaliční smlouvy s ČSSD.

V tomto bodě jsem toho názoru, že už samotné přijetí takové koaliční smlouvy bylo chybné, neb komunistická politika má jiný základ a jinou volbu prostředků k prosazování demokratického vývoje. Jediným možným vysvětlením k přijetí takovéto koaliční smlouvy je ústup od tradičních komunistických hodnot a zásad. Je všeobecně známé, že ČSSD komunistickou stranu pouze zneužívá.

3) Ve spolupráci s OV KSČM organizovat krajské dny Haló novin a dále zkvalitňovat měsíčník Krajánek. Obě tiskoviny využít jako hlavní propagační nástroje ve volebních kampaních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Vláda zkomplikovala život nejen školám

13:57 Jiří Paroubek: Vláda zkomplikovala život nejen školám

Novela školského zákona obsahuje řadu pozitivních i kontroverzních změn a vytváří obcím jeden velký …