Oldřich Rambousek: Stát se politikem a být jím? Pro někoho snadná věc
08.06.2017 13:36 | Zprávy
Stát se politikem a být jím? Pro někoho snadná věc. Pro mě však ne - preferuji cestu býti státníkem.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády
reklama
Je o mě všeobecně známo, že mě politika vskutku baví, avšak není pro mě v žádném případě záležitostí humoru, či nabývání hmotných statků. Je to paradox, ale peníze z politiky-to jde mimo mě a považuji to nestoudnost politiků a hloupost občanů, že takový stav umožňují a tolerují, přičemž většina dělnické třídy žije od výplaty k výplatě.
Jsou lidé, kteří mě nabádají, abych kandidoval a stal se profesionálním politikem. Jiní se zase ptají, proč že nekandiduji, že by se mohli smát, jako jistý poloblázen, co si říká Eurofil nebo provokatér Fleming. Ať je to tak, či tak-já do takové politiky, které jsme svědky nevkročím. Neumím si představit, že bych si musel podat ruku s takovým Bělobrádkem, Hermanem, Kalouskem, Fialou, Sobotkou či Štětinou. Neumím si představit, že bych se musel usmívat, když bych hovořil s Němcovou, Filipem, Laudátem, Chovancem a dalšími, když jsou zralí tak akorát na ránu pěstí. Navíc programově, politicky a hlavně systémově jdu směrem, který je zcela neslučitelný s minulou, ale i současnou politikou a systémem.
Kdysi jsem udělal velkou chybu a mohli jste mě nalézt na kandidátce do sněmovny za KSČM. Bylo to v době, kdy jsem si ještě naivně myslel, že KSČM je nadějí a že je komunistická. Střízlivěl jsem z tohoto omylu čtyři roky, než jsem s tím praštil a vydal se svou vlastní cestou. Nikdy jsem se nevzdal Marxistické ideologie a také se jí nevzdám, ovšem nutno podotknout, že jisté oblasti této ideologie jsem si sám pro sebe upravil do formy možné aplikovatelnosti v závislosti na vyhnutí se politické diktatuře, která generuje diktaturu systémovou. Jsem zastáncem všeobecné politické duality ve smyslu zachování rovnovážného stavu.
Ať kapitalismus, tak socialismus-ani jeden ze systémů není úplně správný a oba dva bez vyjímky ignorují potřeby občanské společnosti. Tím vzniká nestabilita-tedy nerovnovážný stav. Je to dáno neustálým bojem mezi těmito systémy a obavami o zachování systémové existence. Osobně se proto v tomto směru vracím k odkazu matky přírody, která je mistrem v zachovávání rovnovážného stavu. To ve výsledku značí, že mým přesvědčením je přímá koexistence socialismu a kapitalismu vedle sebe, které kontroluje a řídí přímá lidová demokracie s nulitní osobní vazbou do ekonomické sféry. Řídícím prvkem státu a ekonomiky musí být lidová demokracie a nikoliv pár vyvolených, mafiáni a nedej bože církev.
Lidové demokracii by byly podřízeny jak státní podniky, tak soukromé a to přímo ve smyslu prosperity, ale také prospěšnosti vlastnímu lidu. Samozřejmě strategické podniky jako např Čez, doly, vodárenství atp, by musely být výhradně majetkem státu-potažmo celé společnosti. Pakliže podnikatel bude mít hotely nebo bude vyrábět textil, či auta-to není strategické odvětví a zde by byla podřízenost státní politice minimální. Samozřejmě třeba soukromé zbrojovky, výroba potravin atd, by byla pod větší kuratelou státu. Ovšem vše za podmínek stejných pro podnik státní, či soukromý.
Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.