Ondřej Konrád: Konec Homolky a tobolky?

26.06.2014 16:17 | Zprávy
autor: rozhlas.cz

Táhne se to už delší dobu. Totiž podezření, že ve špičkové pražské nemocnici Na Homolce, příspěvkovému zařízení Ministerstva zdravotnictví, původně zbudovaném na sklonku totality pro její prominenty, ve kterém je mimo jiné ojedinělý Leksellův gama nůž pocházející z celonárodní sbírky, se za bývalého vedení odehrávalo takřka klasické tunelování.

Ondřej Konrád: Konec Homolky a tobolky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

A podle Nadačního fondu proti korupci stál za některými transakcemi Ivo Rittig prostřednictvím právní kanceláře Šachta and Partners, nyní MSB Legal.

V nemocnici už několikrát sbírali materiály detektivové protikorupčního útvaru a šlo například o pronájem skladů na léky a zdravotnický materiál firmě spojené právě s lidmi MSB Legal. Ta také organizovala výběr firem na dodávku IT služeb pro Homolku.

Deník MF Dnes před nedávnem uvedl, že audit ministerstva zdravotnictví objevil únik kolem 300 milionů korun v letech 2011 až 2013, kdy byl ředitelem nemocnice Vladimír Dbalý. Dvakrát ale policejní vyšetřování zastavila státní zástupkyně Dagmar Máchová (momentálně se o ní kriticky hovoří v souvislosti s postupem v kauze Opencard).

Nicméně šéfová Vrchního pražského zastupitelství Lenka Bradáčová prověřování Homolky obnovila, a věci se, jak vidíme, daly do pohybu. Policisté se v areálu nemocnice objevili znovu ve středu, tentokrát se ovšem zajímali o předražené zakázky na skenování chorobopisů. A obvinila ze zmanipulování zakázky čtyři osoby, které se měly chovat jako organizovaná skupina peroucí špinavé peníze a sjednávající výhody při zadání veřejné zakázky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…