Za odmítavým rozhodnutím USA a NATO vzít ohled na bezpečnostní obavy Ruska stojí samozřejmě rusofobní neokonzervativci, kteří tedy dostali, co chtějí. Ale budou též ochotni nést důsledky svého rozhodnutí?
Washington nabídl „účastnit se dialogu“ a „naslouchat ruským obavám“, což Rusové berou jako naprosto neužitečná ujištění. Rusové už přece své obavy vyjádřili – a ty obavy byly ignorovány. Kreml řekl jasně, že čas hovorů uplynul a že není ochoten být zatažen do rozhovorů, které k žádným výsledkům nevedou.
V tomto bodě nemůže Kreml pravděpodobně už ustoupit, aniž by na sebe přivolal další provokace. Takže se připravme na neblahé důsledky.
Jejich výsledek nebude pro Washington příznivý. Americké korporace už vzkázaly Bidenovi, aby na sankce zapomněl, protože ty poškozují americké společnosti víc, než poškozují Rusko, a NATO se téměř ohýbá pod tlakem obav, že tentokrát už Rusové mohou začít brát věci vážně. Dva státy NATO, Chorvatsko a Bulharsko, oznámily, že své vojáky k NATO silám v případném konfliktu s Ruskem nepřipojí, a Německo popřelo, že by kdy souhlasilo s přeletem britských letadel, dopravujících zbraně na Ukrajinu, přes své výsostné území. Zdá se tedy, že evropské vlády pochopily, že NATO nemá pro konfrontaci s Ruskem dostatek prostředků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV