Petice: Poděkování Angele Merkelové a německým občanům za přijetí válečných uprchlíků

09.09.2017 13:41 | Zprávy

Poděkování lidí, žijících v ČR, Angele Merkelové a německým občanům za přijetí válečných uprchlíků

Petice: Poděkování Angele Merkelové a německým občanům za přijetí válečných uprchlíků
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Vážená paní Angelo, milí sousedé,

chceme vám poděkovat za váš přístup k válečným uprchlíkům a zároveň vyslovit uznání nad způsobem, jakým jste se jich ujali.

Vy, vážená paní kancléřko, jste přijetím asi jednoho milionu uprchlíků dokázala udělat nebývalé humanitární gesto, čímž jste jednak pomohla lidem na cestě, jednak jste tím napomohla ke stabilizaci Evropy v její nelehké situaci. Příklonem k tradičním evropským hodnotám, mezi něž patří i solidarita s trpícími, jste riskovala svoji politickou kariéru. Ukázala jste tak, co odlišuje velké státníky od běžných politiků. Jsme proto rádi, že vaši voliči to cítí podobně jako my a mají ve vás i nadále důvěru.

A zároveň jste Evropanům dala naději, že euro-americký trend, spočívající ve směřování od demokracie k autoritářství a spjatý s nenávistí, má svoje meze.

A mezi vámi, vážení němečtí občané, se našly desetitisíce dobrovolníků, kteří pomáhali a pomáhají uprchlíkům v začátcích a podílejí se na jejich integraci. Obdivujeme vaši lidskost, odhodlání a vědomí, že namísto planého řečnění je třeba přiložit ruku k dílu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

18:02 Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

Glosa Vladimíra Ustyanoviče k aktuálnímu dění v Polsku.