Petice za posunutí revitalizace Pražských náplavek na podzim 2018

5. 4. 2018 17:21

Touto peticí žádáme Magistrát hlavního města Prahy o odsunutí stavebních prací v rámci revitalizace Pražských náplavek na období po skončení letní sezóny 2018 (předpoklad podzim 2018).

Petice za posunutí revitalizace Pražských náplavek na podzim 2018
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Praha

Nevystupujeme proti projektu revitalizace jako takovému, nýbrž pouze proti naprosto nevhodně zvolenému termínu započetí této revitalizace. Původní termín rekonstrukce údajně nebyl dodržen z důvodu nutnosti dodržení všech termínů jednotlivých řízení. Nechápeme však, proč nyní není možné posunout samotnou revitalizaci na vhodnější období - tedy po skončení hlavní sezóny. Ačkoliv se má většina stavebních prací týkat především nábřežních zdí a kobek, tak je zcela jasné, že zrušení mnoha podniků situovaných v těchto místech bude mít za následek značné narušení či dokonce znemožnění návštěvy náplavek v dosavadním smyslu. Mnohokrát zmiňovaná nedostatečná kapacita především sociálních zařízení se dá jistě řešit  stejně jako doposud operativně - tedy přidáním mobilních toalet a jiných. V poslední době je navíc Praha v dosti podivném stavu rekonstrukčních a revitalizačních prací. Mnoho stavebních prací a omezení v dopravě přichází v naprosto nevhodné době a dalo by se říci že logickým plánováním termínů těchto stavebních prací se zřejmě na magistrátu nikdo nezabývá a Praha je tak doslova dušena "zpovykovanými" rozhodnutími paní primátorky. A v neposlední řadě tedy prakticky dojde ve výsledku i k uzavření veřejných kulturních a odpočinkových míst jako jsou například právě Pražské náplavky.

Petici můžete podesat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…